Autobus do Płaczewa

Miejski Zakład Komunikacji informuje, że od 1 lipca 2020 r. planowane jest uruchomienie linii sezonowej „P”, obsługującej kąpielisko nad jeziorem w Płaczewie. Kursowanie autobusów tej linii uzależnione będzie od warunków atmosferycznych oraz zasad w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii – koronowirusa COVID–19.

W środkach komunikacji publicznej obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa. Obowiązek ten dotyczy również przestrzeni publicznej, kiedy nie można zachować dwumetrowej odległości od innych. Kolejnym z ograniczeń jest ilości osób znajdujących się w tym samym czasie w pojeździe, która wynosi 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

– W przypadku autobusu przeznaczonego do obsługi linii „PŁACZEWO” jest ok. 40 pasażerów. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do powyższych zaleceń. W przypadkach braku zachowania powyższych standardów stwierdzonych przez obsługę pojazdu przewóz na tej linii nie będzie kontynuowany – zaznacza dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji Wojciech Szambowski.

Na linii obowiązują ceny biletów jak na liniach miejskich (normalny – 2,80 zł, ulgowy – 1,40 zł). Ważność zachowują bilety miesięczne, kierowca nie prowadzi sprzedaży biletów. Prosimy pasażerów o zaopatrzenie się bilety na przejazd w punktach sprzedaży lub biletomacie. Na linii P prowadzona jest zwyczajowa kontrola biletowa. Osoby korzystające z biletów ulgowych i przejazdów bezpłatnych, prosimy o zabranie ze sobą dokumentu potwierdzającego prawo do ulgi oraz przejazdów bezpłatnych (uczniowie szkół podstawowych – legitymacja szkolna z adresem zamieszkania lub starogardzka karta bezpłatnego przejazdu).

Autobusy do Płaczewa odjeżdżać będą z przystanku przy ul. Pomorskiej (po stronie Galerii NEPTUN).

Informacje o kursowaniu linii – dyspozytornia MZK pod numerem telefonu 58 56 230 01/585623002/601633593

Rozkład linii PŁACZEWO

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl