„Auta z duszą” i dużo rockowej muzyki, czyli VIII Zlot Weteranów Szos zaprasza

Już po raz ósmy w środku lata w Starogardzie Gdańskim odbędzie się Zlot Weteranów Szos – Historia na kołach. Impreza rozpocznie się w tanecznym stylu w Stadzie Ogierów już w piątek 14 lipca o godz. 20.00. W sobotę nie tylko fani motoryzacji, ale wszyscy odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję do spotkania się z historią, do zabawy i posłuchania dobrej rockowej muzyki.

Z roku na rok Zlot Weteranów Szos – Historia na kołach przyciąga do Starogardu coraz więcej miłośników starej motoryzacji z kraju i zagranicy. Impreza cieszy się coraz większym uznaniem i zainteresowaniem tak koneserów, jak i odwiedzających. Przez trzy dni hobbyści krążą na swych wehikułach po starogardzkich ulicach i okolicy. Spotykają się, aby nie tylko odświeżyć lub zawrzeć nowe znajomości, ale przede wszystkim, aby wymienić się cennymi uwagami i swoim doświadczeniem. Z kolei dla mieszkańców to doskonała okazja, aby wejść w świat pasjonującego hobby i przypomnieć sobie, jakie pojazdy jeździły po Polsce i nie tylko kilkadziesiąt lat temu.

Zlot potrwa od 14 do 16 lipca. Organizatorzy zadbali, aby był pełen atrakcji. Nie zabraknie pokazów oldschoolowych aut i motocykli, konkursów, dobrej muzyki i znakomitej zabawy. Będzie można dotknąć starych junaków, zrobić sobie zdjęcie z cadillaciem w tle i porozmawiać z ciekawymi ludźmi. Na najmłodszych czekać będzie plac zabaw oraz mnóstwo zabaw i konkursów. Popołudnie i wieczór umilą wszystkim zespoły: „The Safety Pin” ze Starogardu Gdańskiego, „Banderola” ze Skarszew i „Psy Pustyni” z Tczewa.

Zespół TSA

Gwiazdą wieczoru będzie legendarna grupa TSA z Markiem Piekarczykiem na czele, która podobnie jak w poprzednich latach Elektryczne Gitary, Feel, Róże Europy, Golden Life,Dżem, IRA czy Lady Pank z pewnością dostarczy uczestnikom niezapomnianych muzycznych wrażeń.

Stałym elementem każdego Zlotu jest paradny przejazd pojazdów po okolicach Starogardu Gdańskiego, połączony ze zwiedzaniem lokalnych atrakcji turystycznych. Uczestników Zlotu w sobotę przed południem będzie można spotkać na trasie Rywałd – Klonówka – obwodnica Pelplina – Rombark – Borkowo – Grabowo – Bobowo -Wysoka i Zielona Góra, aż do Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim.

Zabawa zaczynie się w tanecznym stylu już w piątek 14 lipca o godzinie 20:00 w stajni nr 1, w Stadzie Ogierów. Wstęp na „WESTERN PARTY” z dobrą muzyką i jedzeniem jest wolny.

Szczegółowy program „VIII Zlotu Weteranów Szos – Historia na Kołach”:

14 lipca (piątek)
od 17:00 – zjazd posiadaczy zabytkowych pojazdów, ognisko, integracja
20:00 – „WESTERN PARTY” – Stado Ogierów, stajnia nr 1, wstęp wolny

15 lipca (sobota)
8:00 – 16:00 – rejestracja zabytkowych aut, wydawanie pakietów startowych
12:30 – wyjazd zabytkowych pojazdów
17:00 – The safety Pin
18:00 – Banderola
19:00 – Psy Pustyni
20:40 – rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy pojazd zlotu (nagroda dla publiczności) – nagroda główna sponsorowana przez firmę Hanseatic
21:00 – TSA

18:00 – konkursy sprawnościowe organizowane przez Klub Motocykli Dawnych

16 lipca (niedziela)
10:00 – polowa Msza święta
11:30 – rozstrzygnięcie konkursów i rozdanie nagród

Organizatorzy:
Starogardzkie Centrum Kultury
Klub Motocykli Dawnych ze Starogardu Gdańskiego.

Patrona medialny:
TVP3 Gdańsk