„Atomówki” w Starogardzie

Dwukrotne mistrzynie Polski – siatkarki PGE ATOMU TREFLA SOPOT pokazały uczniom starogardzkich klas sportowych swój codzienny trening. W czwartek 1 października na hali sportowej w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim gwiazdy polskiej ligi uczyły nasze młode zawodniczki siatkarskiego rzemiosła.


Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot przyjechały do Starogardu na zaproszenie uczniów klas siatkarskich Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 i Starogardzkiej Akademii Piłki Siatkowej „IGLOTEX”. W treningu uczestniczyły Brittnee Cooper, Maja Tokarska, Olga Sawenczuk, Anna Miros,  Danica Radenković, Anna Kaczmar, Justyna Łukasik, Daria Dąbrowska i Irina Truszkina.

Brittnee Cooper atakuje

Młodzież entuzjastycznie przyjęła dwukrotne mistrzynie Polski. Szczególną sympatią publiczności cieszyła się środkowa reprezentacji Stanów Zjednoczonych – Brittnee Cooper. To jej zagraniom przyglądano się z uwagą, to do niej ustawiła się najdłuższa kolejka łowców autografów.

Młode starogardzkie siatkarki i kibice z uwagą śledzili ćwiczenia sopocianek. W czasie treningu asystent trenera Piotr Graban wyjaśniał cel i znaczenie każdego ruchu zawodniczek na boisku. Organizatorom treningu zależało, by obserwatorzy poznali nowe, zróżnicowane formy ćwiczeń i potem sami mogli je zastosować w praktyce na swoich zajęciach.

Bliżej zawodowej siatkówki

Spotkanie z jednej strony miało przybliżyć dzieciom i młodzieży siatkówkę na najwyższym poziomie. Z drugiej strony było formą promocji drużyny. Było swego rodzaju „dotknięciem” siatkarskiej ekstraklasy przez młodzież ze starogardzkich klasach sportowych. Nie mogę uwierzyć, że Maja Tokarska jest tutaj. Chciałabym grać tak jak ona. Teraz kibicuje polskim siatkarkom w Mistrzostwach Europy. Polki są w ćwierćfinale. Trzymam kciuki – powiedziała jedenastoletnia Oliwia uczennica siatkarskiej klasy sportowej PSP3.
Dziewczyny z PGE Atomu Trefla Sopot nie często mają okazję grać czy trenować w miastach poza Trójmiastem – powiedział Bartosz Jagniewski, który zajmuje się promocją i marketingiem zespołu. Dla nas to radość, że dzieciaki mogą i chcą być blisko sportu i nas.

Kim są Atomówki?

PGE Atom Trefl Sopot od sezonu 2010/11 występuje w siatkarskiej ekstraklasie. Siatkarki kontynuują tradycję Trefla Gdynia (sezon 2008/09 â mistrz II Ligi) i Trefla Sopot (2009/10 â wicemistrz I Ligi).
Atomówki dwukrotnie sięgały po mistrzostwo Polski, raz zakończył rozgrywki ze srebrnym medalem. W sezonie 2013/2014 drużyna stanęła na najniższym stopniu podium ligi. Trzykrotnie grały w prestiżowych europejskich rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Tam sopocianki każdorazowo docierały do fazy play-off, dwukrotnie dokonując tego jako jedyna drużyna z naszego kraju. W sezonie 2014/2015 dziewczyny z PGE Atom Trefl Sopot  zdobyły srebrny medal w drugim w europejskiej hierarchii Pucharze CEV. Pokonały je tylko siatkarki z Dynamu Krasnodar w po tzw. „złotym secie”.
Do rozgrywek sezonu 2015/2016 zielono-niebieskie przystąpią jako zdobywczynie Pucharu Polski oraz wicemistrzynie kraju. Po rocznej przerwie ponownie będą reprezentowały Polskę w Europejskiej Lidze Mistrzyń.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl