Anioły według Grupy Twórczej z Rokocina

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie 21 czerwca zaprezentowali w Ratuszu Staromiejskim swoje prace. Wystawę zatytułowaną „Rokocińska szkoła Anioła” oglądać można do końca października 2019 r.

Ekspozycję otworzyli dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie Irena Macińska oraz dyrektor Muzeum Ziemi Kociewskiej Andrzej Błażyński. Zebrani goście wysłuchali występu ucznia III klasy szkoły muzycznej w Starogardzie Gdańskim Szymona Szwedy, który zagrał na skrzypcach.

Dla najmłodszych uczestników przygotowana była zabawa, która polegała na odnalezieniu odpowiednich liter przypisanych do obrazów i odgadnięciu ukrytego w nich hasła.

Odbyła się również loteria, w której wygraną był jeden z obrazów. Szczęśliwą zwyciężczynią okazała się pani, która po zobaczeniu banera postanowiła zajrzeć na wernisaż.

Wszystkie eksponowane dzieła powstały pod bacznym okiem malarki Katarzyny Karczewskiej oraz instruktora terapii zajęciowej Katarzyny Mokwy. Wernisaż obfitował w podziękowania dla mieszkańców DPS Rokocin, którzy włożyli niebywale wiele wysiłku i zaangażowania w namalowanie tych obrazów.

Wszystkie prace można kupić. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na działalność warsztatów terapii zajęciowej Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie.

Fot. Bartosz Piechowski

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl