Anatolij Jacenko gościem Prezydenta Janusza Stankowiaka

Pomoc nie ustaje. Wsparcie dla naszych sąsiadów zza wschodniej granicy wciąż płynie od Polaków. Starogard Gdański nie jest bierny. Dobra relacja polsko-ukraińska trwa. Rodzi się wdzięczność, zrozumienie i przyjaźń.

Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka 20 marca br. osobiście odwiedził Anatolij Jacenko – deputowany Rady Miejskiej miasta Humań – miasta na Ukrainie w obwodzie czerkaskim. Podziękował za wsparcie jakie niesie Ukraińcom Starogard Gdański. Wręczył też upominek – pamiątkę.

Anatolij Jacenko przekazuje Prezydentowi Miasta Januszowi Stankowiakowi opakowanie od armaty Haubica m777, które zostało ozdobione przez dzieci z miasta Humań malunkiem w ukraińskich tonacjach

Gość, który pojawił się w towarzystwie Macieja Mostowego – inicjatora zbiórki na rzecz Ukrainy podczas VII Dobroczynnego Balu Prezydenckiego, podziękował osobiście za pomoc płynącą ze Starogardu  od pierwszych chwil rozpoczęcia działań wojennych na Ukrainie.

Podziękowanie z Ukrainy dla Janusza Stankowiaka

– Przyjechałem prosto z Ukrainy, z punktu tzw. Zerowego – z okolic Bachmutu, Krematorska – rozpoczął Anatolij Jacenko. -Przywiozłem Panu Prezydentowi Starogardu Gdańskiego skromne podziękowanie od chłopaków, którzy walczą. Z wdzięczności za to, że miasto wspiera i okazuje swoje wielkie serce, że mieszkańcy dają szeroko rozumianą pomoc – mówił. – Jako symboliczne podziękowanie przywiozłem opakowanie od armaty Haubica m777, które zostało ozdobione przez dzieci z miasta Humań malunkiem w ukraińskich tonacjach. To na pamiątkę, za zebrane finanse podczas Balu Prezydenckiego, podczas którego wylicytowano różnego rodzaju pamiątki i podarunki z frontu, a dzięki zebranym pieniądzom kupione zostały cztery samochody, które pojechały na front, do chłopaków walczących o nasze zwycięstwo – dodał.