AMAZONKI zapraszają na spotkanie

Starogardzkie Stowarzyszenie Kobiet z problemami onkologicznymi „AMAZONKA” zaprasza wszystkie panie ze Starogardu i okolic 19 października na godz. 10:00 do Starostwa Powiatowego przy ul. Kościuszki na spotkanie z onkolog dr Magdą Korożan.

Odbędzie się ono dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego oraz projektowi dofinansowanemu w ramach konkursu „Pozytywne wsparcie” ze środków Gminy Miejskiej Starogard Gdański. 

Starogardzkie Stowarzyszenie Kobiet z problemami onkologicznymi „AMAZONKA” to niemedyczna organizacja pozarządowa. Od listopada 2010 r. posiada status organizacji pożytku publicznego. Klub jest członkiem Poznańskiej Federacji Stowarzyszeń Amazonek. Pomaga kobietom dotkniętym chorobą nowotworową raka piersi, wspierając je emocjonalnie i psychicznie w najtrudniejszym okresie ich życia.

Wolontariuszki, swoim własnym przykładem i optymizmem, pomagają kobietom uwierzyć, że z chorobą można wygrać, wrócić do normalnego, aktywnego życia rodzinnego i społecznego. Udzielają również pomocy praktycznej.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl