Amazonki pokazały efekty remontu

Starogardzkie Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi AMAZONKA przeprowadziło niedawno remont swojej siedziby. 10 lutego członkinie stowarzyszenia zaprosiły władze miasta i powiatu, by pokazać efekty prac.

– Wyremontowałyśmy dwa pomieszczenia, z których korzystamy. Teoretycznie zmiany nie są duże, ale efekty od razu można zauważyć. Cieszymy się, że mamy teraz lepsze warunki. Od razu przyjemniej się działa. Od jakiegoś czasu chciałyśmy to zrobić i teraz się udało – opowiadały Amazonki.

Prezydent Starogardu Janusz Stankowiak w towarzystwie swojego zastępcy ds. społecznych Macieja Kalinowskiego wręcza Amazonkom upominek. 

Podczas spotkania podzieliły się z zaproszonymi gośćmi planami na najbliższy czas. – W wielu działaniach przeszkadza nam pandemia, ale robimy wszystko, co możliwe, żeby wspierać się także w tym trudnym czasie. W tej chwili jest nas 49 i 3 osoby wspierające. Liczba jest imponująca, ale było nas jeszcze więcej. Ostatnio część członkiń naszej organizacji musiała się wycofać ze względu na problemy zdrowotne – mówiły.

Miasto od lat wspiera Starogardzkie Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi AMAZONKA. – Zawsze chętnie pomagamy w realizacji potrzebnych i dobrych inicjatyw. Korzystając z okazji, deklaruję, że nie zamierzamy tego zmieniać. Zawsze mogą Panie na nas liczyć – podczas spotkania powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl