Amatorzy kwiatów z miejskich klombów złapani na gorącym uczynku

Jeden zrywał róże z miejskich klombów okalających Pomnik Adama Mickiewicza, drugiego skusiły róże na Rynku. Obaj próbowali zrobić bukiety dla bliskich im pań. Zdarzenia zarejestrowały kamery monitorujące plac i Rynek. Straż Miejska zareagowała błyskawicznie. Złodzieje miejskich kwiatów zostali ujęci.

W piątek 30 lipca około godz. 19 operator monitoringu powiadomił patrol Straży Miejskiej o osobie, która zrywa kwiaty z klombu miejskiego, okalającego pomnik Adama Mickiewicza. Strażnicy Miejscy zareagowali błyskawicznie. Nie zmylił ich nawet kamuflaż, który zastosował ów obywatel. Ubrany był bowiem w kamizelkę ostrzegawczą, jaką wykorzystują pracownicy pielęgnujący tereny zielone w mieście. Sprawca został ujęty i przekazy w ręce Policji. Podobne zdarzenie miało miejsce na Rynku. Również w tym przypadku amator bukietu z miejskich kwiatów został ujęty.

– To nie był pierwszy taki przypadek – informuje rzecznik prasowy Straży Miejskiej Leszek Żołądowski. – Dzięki monitoringowi ujęliśmy kolejnych miłośników kwiatów nabytych w nielegalny sposób. Tydzień wcześniej kamera zarejestrowała wizerunek mężczyzn, którzy ukradli kwiaty o wartości ok. 1000 zł. Nagranie z monitoringu zostało przekazane Policji. Przestrzegamy przed takimi zachowaniami. Obecnie Starogard Gdański monitoruje 107 kamer. Od 15 lipca obserwacja trwa całą dobę. Nawet jeśli obsługa monitoringu nie wychwyci zdarzenia w rzeczywistym czasie, to zawsze można do niego wrócić, odtworzyć nagranie i sprawdzić co się wydarzyło – dodaje rzecznik.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl