Aleja Jana Pawła II będzie miała nowy dywanik

Do końca czerwca br. potrwa remont Alei Jana Pawła II na odcinku od ronda św. Wojciecha do skrzyżowania z ulicą Pomorską. Za nową nawierzchnię alei Miasto zapłaci blisko 99 tys. zł. Na czas remontu droga będzie jednokierunkowa z obowiązkowym objazdem ulicami: Kopernika, Szumana i Pomorską.

Remont odcinka Alei Jana Pawła II od ronda św. Wojciecha do skrzyżowania z ulicą Pomorską rozpocznie się ok. 18 maja br. Do końca czerwca stara nawierzchnia ulicy zostanie sfrezowana, a na jej miejscu pojawi się nowy dywanik bitumiczny. Roboty wykona Przedsiębiorstwo Dróg S.A. Za nową nawierzchnię ulicy Miasto zapłaci 98 600 zł.

Remont nawierzchni Alei Jana Pawła II potrwa do końca czerwca 2020 r. Planowane rozpoczęcie robót – 18 maj . Koszt  98 600 zł. 

– Wymiana nawierzchni na Alei Jana Pawła II to kolejny element planu, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy po mieście oraz wizerunku tej części miasta. Aleja to jedna z głównych i najczęściej używanych ulic w Starogardzie Gdańskim, w dodatku blisko samego centrum. W ostatnim czasie przebudowaliśmy nawierzchnię ul. Kopernika, a teraz czas na następny etap poprawy komunikacji z drogą wojewódzką, czyli z ul. Pomorską. Najważniejszym aspektem tego remontu jest poprawa stanu technicznego nawierzchni i wydłużenie trwałości tego odcinka drogi, którego zużycie wyraźnie dawało się kierowcom we znaki, ale nie bez znaczenia jest tu również aspekt wizualny i poprawa wyglądu jak i warunków przejezdności – powiedział wiceprezydent ds. techniczno–inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

Na czas budowy na remontowanym odcinku drogi zmieniona zostanie organizacja ruchu. Ruch kołowy ograniczony zostanie do jednego pasa i jednego kierunku na odcinku około 150 metrów od skrzyżowania z ul. Pomorską do ronda św. Wojciecha. Kierunek przeciwny zostanie zamknięty. Obowiązywać tu będzie objazd ulicami: Kopernika, Szumana i Pomorską do skrzyżowania przy Galerii Neptun, zgodnie z załączonym rysunkiem.

Przystanek z Al. Jana Pawła II (przy Medpharmie) przeniesiony będzie na ul. Kopernika (przy Lidlu).

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl