Akcja Znicz 2017 – Zmiany Organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

Okres świąteczny, związany z masowymi odwiedzinami cmentarzy, to czas wzmożonego ruchu na drogach. Funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji apelują o bezpieczną jazdę i informują o zmianach organizacji ruchu w mieście w dniach 30 października – 3 listopada br.

Od poniedziałku 30 października zmieni się organizacji ruchu drogowego w rejonie Cmentarza Komunalnego w Starogardzie Gdańskim. Udający się na groby bliskich mogą się spodziewać policjantów na drogach, którzy będą kierować ruchem. Aby jednak skrócić czas oczekiwania w korkach i bezpiecznie dojechać do celu starogardzka Komenda Policji proponuje już dzisiaj zapoznać się z planowanymi zmianami w oznakowaniu.

Podobnie jak w latach poprzednich na ulicy Skarszewskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Bp. Dominika i drogą powiatową Starogard – Krąg (ul. Transportowców), zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Dodatkowo na ulicy Skarszewskiej od wyjazdu z parkingu przy cmentarzu w kierunku skrzyżowania z ul. Transportowców ustawiony zostanie znak zakazu zawracania. Na ulicy Skarszewskiej (naprzeciw Destylarni Sobieski) ustawiony zostanie tymczasowy przystanek autobusowy MZK.

Wprowadzone zmiany czasowej organizacji ruchu przestaną obowiązywać 3 listopada 2017 roku w godzinach przedpołudniowych.

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl