Akcja „Zamaskowani” trwa

Dzisiaj do Urzędu Miasta trafiło 52 000 maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Wszystkie trafią do pocztowych skrzynek starogardzian. W każdej zapakowanej przez urzędników kopercie znajdują się trzy maseczki, do których dołączona jest instrukcja obsługi i list od prezydenta Starogardu.

Od 15 kwietnia rozpocznie się dystrybucja maseczek. Jako pierwsi otrzymają je mieszkańcy osiedli zarządzanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Kociewie”. – Bardzo dziękuję Spółdzielni za otwartość i pomoc w dystrybucji maseczek. To akcja na szeroką skalę. Żeby maseczki dotarły do wszystkich mieszkań potrzebowaliśmy wsparcia i uzyskaliśmy je, za co jestem niezmiernie wdzięczny – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak. Na stronie internetowej Urzędu Miasta http://www.starogard.pl oraz na naszym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/starogard/ na bieżąco podawać będziemy listę adresów, gdzie kolejno będą trafiały maseczki.

W każdej kopercie znajduje się instrukcja obsługi i list od Prezydenta Miasta Starogard Gdański.

Zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej od 16 kwietnia będzie obowiązkiem. Wyprzedzając nakaz, Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak rozpoczął akcję „Zamaskowani”, za pomocą której apeluje do mieszkańców o noszenie maseczek. Możemy dzięki nim zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa i tym samym uratować niejedno ludzkie życie.

Koperty, w których znajdują się maseczki są oznakowane logiem akcji „Zamaskowani” oraz logiem Starogardu Gdańskiego. 

Zakup maseczek oraz druk instrukcji ich użytkowania sfinansowany został z budżetu Gminy Miejskiej Starogard Gdański. 

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak osobiście dostarczył maseczki do administracji Spółdzielni Mieszkaniowej „Kociewie”.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl