Akcja – ćwiczenia ratownicze w Polpharmie

24 września br. (czwartek) w godzinach od 9.00 do 13.00 na terenie Zakładów Farmaceutycznych POLPHARMA S.A. odbędą się ćwiczenia zewnętrznego planu operacyjno-ratowniczego. W związku z powyższym tego dnia należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym na terenie miasta. Czasowo może zostać zamknięta ulica Pelplińska od Ronda Solidarności do skrzyżowania z ulicą Pomorską – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.

W ćwiczeniach udział wezmą jednostki Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z województwa pomorskiego, Zakładowa Straż Pożarna POLPHARMA, Policja, zespoły zarządzania kryzysowego miasta Starogard Gdański oraz powiatu starogardzkiego, jak również Straż Miejska i Pogotowie Ratunkowe.

Ćwiczenia mają na celu sprawdzenie i przećwiczenie funkcjonowania zewnętrznego planu operacyjno-ratowniczego w celu jego aktualizacji i dokonania w nim uzasadnionych zmian. W szczególności chodzi o sprawdzenie jak radzą sobie ratownicy w specjalistycznej grupie ratownictwa chemiczno-ekologicznego oraz wysokościowego i jak współdziałają ze sobą różne grupy służb ratowniczych. Akcja pozwoli ratownikom przećwiczyć takie działania jak określenie rodzaju i rozmiaru zagrożenia, wyznaczenie strefy zagrożenia, uruchamianie systemu alarmowania i łączności oraz szybkość powiadomienia jednostek ratowniczych. Ćwiczenia mają też sprawdzić skuteczność służb ratowniczych w akcji likwidowania źródeł zagrożenia i skutków zdarzeń.

Takie ćwiczenia odbywają się raz na trzy lata.

WIS

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl