Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” zakończona

Policjanci oraz strażnicy miejscy ze Starogardu Gdańskiego zakończyli wspólne działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Od początku roku szkolnego mundurowi odwiedzali pierwszoklasistów opowiadając o tym jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Wspólne lekcje z funkcjonariuszami były doskonałą okazją do omówienia bezpiecznych zachowań oraz wręczenia elementów odblaskowych, których zakup został sfinansowany przez Urząd Miasta w Starogardzie Gdańskim.

W miniony piątek policjanci oraz strażnicy miejscy ze Starogardu Gdańskiego przeprowadzili ostatnie spotkania z pierwszoklasistami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Od początku bieżącego roku szkolnego mundurowi odwiedzili wszystkie miejskie placówki oświatowe, w których spotykali się z uczniami najmłodszych klas.

Mł. asp. Małgorzata Szweda i zastępca komendanta Straży Miejskiej Krystyna Kwidzińska-Kulas tłumaczą pierwszoklasistom jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

Współpracujący ze sobą na co dzień funkcjonariusze, w trakcie odwiedzania pierwszaków omawiali zagrożenia jakie mogą wystąpić w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu. Dzięki prelekcjom dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Mundurowi omówili podstawowe znaki drogowe, pokazywali jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy oraz przypominali podstawowe numery alarmowe.

Aby dzieci były bardziej widoczne na drodze, przedstawiciele służb mundurowych rozdawali najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego pulsujące ledowe breloki oraz odblaskowe opaski i worki do butów.

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl