Zintegrowane Żabno pomaga

Po raz czwarty w Zespole Szkół Publicznych w Żabnie odbyła się integracyjno – charytatywna impreza pn. „Z Żabnem w Nowy Rok”. 5 lutego 2016 roku szkołę wypełnili pracownicy, uczniowie, ich rodzice i dziadkowie, absolwenci, darczyńcy oraz przyjaciele. Bawiąc się, zebrali ponad 4 tys. zł na pomoc dla uczniów w trudnej sytuacji materialnej.

Od czterech lat dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych, nauczyciele i rodzice przygotowują na początku każdego roku imprezę, której celem jest integracja mieszkańców Żabna ze społecznością szkolną. Podczas spotkania obywa się promocja szkoły. Dzieci i młodzież prezentują swoje osiągnięcia artystyczne. W tym roku były to występy wokalne i taneczne, które pokazali uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej i gimnazjum. Co roku przy tej okazji szkoła zbiera pieniądze na konkretne cele związane z jej potrzebami. W tym roku uczestnicy uzbierali rekordową sumę 4400 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla uczniów w trudnej sytuacji materialnej.

W organizację tego wyjątkowego spotkania bardzo mocno angażują się rodzice dzieci. Oprócz zwykłej pomocy przy organizacji i obsłudze imprezy, w tym roku podarowali szkole wiele fantów na loterię. Mamy dzieciaków upiekły mnóstwo smacznych ciast, które można było kupić w szkolnej kawiarence.
– Głównym celem naszego zaangażowania w sprawy szkoły jest to, aby naszym dzieciom w tej szkole było dobrze, aby czuły się tam komfortowo i bezpiecznie i żeby miały dobre zaplecze i narzędzia do nauki – powiedziała pani Marzena – jedna z mam.

Organizatorzy przygotowali bardzo dużo atrakcji na ten wyjątkowy wieczór m.in. galerię prac plastycznych dzieci i młodzieży, licytacje, kącik malucha, a także symultankę szachową w wykonaniu Witosława Walkusza mistrza szachowego. Z wielką owacją spotkał się taniec nauczycieli Zespołu Szkół do piosenki „Tanie dranie”. Ogromne wrażenie wywarły też na widzach występy dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowane przez Irenę Konowalczyk i Kamilę Jastrzemską. Wystąpili również absolwenci szkoły: Adrianna Zakrzewska, Marta Raczyńska, Bartosz Jażyński, Marta Wotzka, którzy przygotowali się do występu pod okiem nauczycielki Katarzyny Paul. Gościnnie zaśpiewał „Kwartet wokalny”, pod kierunkiem Tomasz Radimonasa

– Jestem zadowolony, że zaproszeni goście nie zawiedli i tak licznie stawili się na naszej corocznej imprezie – powiedział Ryszard Hapoński dyrektor szkoły. Podziękował prezydentowi miasta Januszowi Stankowiakowi za objęcie patronatem imprezy, a także wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej organizacji. – To był naprawdę wspaniały wieczór, pełen otwartości, życzliwości i hojności. Po raz kolejny wszyscy swoją obecnością potwierdziliśmy sens organizowania takich spotkań – zakończył.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl