Plakat jako komentarz. Zapraszamy na wernisaż wystawy

Starogardzianka – Martyna Pazera – 14 lutego w Galerii A Starogardzkiego Centrum Kultury pokaże swoje plakaty. Wernisaż wystaw rozpocznie się o godz. 18:00.

Starogardzkie Centrum Kultury i Galeria A im. Michała Faryseja zapraszają na wernisaż wystawy plakatu Martyny Pazery 14 lutego br. o godzinie 18:00.

Martyna Pazera studiowała grafikę w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. W 2011 obroniła dyplom w Pracowni Projektowania Plakatu i Ilustracji prof. Grzegorza Marszałka. W 2012 roku otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za najlepszy dyplom ukończenia studiów wyższych w dyscyplinie sztuk plastycznych roku 2011.

Od 2012 roku współpracuje ze szczecińskimi instytucjami i podmiotami kultury. Od 2017 należy do Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego „Oswajanie sztuki”, w ramach którego współrealizuje projekty kulturalne i społeczne.

Jej plakaty są komentarzem do bieżących wydarzeń lub odzwierciedleniem osobistych przemyśleń na tematy kulturowe i społeczne. W 2018 roku artystka uczestniczyła w Śląskim Festiwalu Plakatu „Plakat Fest” 2018 w Chorzowie, a w 2019 roku prezentował swoje prace na wystawie w ramach Międzynarodowego Biennale Plakatu w Lublinie, Roller Poster w Szczecinie, międzynarodowego BIENNIAL OF POSTER BICeBé w Boliwii oraz 28. Biennale Plakatu w Katowicach.

W sierpniu 2019 roku zorganizowała swoją pierwszą wystawę indywidualną w przestrzeni miejskiej w Śródmieściu Szczecina w ramach projektu Galeria [OD] Ulicy, a w listopadzie 2019 jej seria plakatów o Starogardzie Gdańskim pojawiła się na starogardzkim rynku w ramach otrzymanego Stypendium w Dziedzinie Kultury Miasta Starogard Gdański.

Od 14 lutego będzie można oglądać jej prace w Galerii A Starogardzkiego Centrum Kultury.