Dotacje na sport przydzielone

15 klubów sportowych otrzyma w tym roku łącznie 820 tys. zł na szkolenie sportowe, w szczególności dzieci i młodzieży. Pieniądze przeznaczone będą też na rywalizację seniorskiej drużyny piłki nożnej w III lidze.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta z dnia 30 października 2019 r. dotacja na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu przyznawana jest na pisemny wniosek klubu. Przy ich rozpatrywaniu pod uwagę brane są osiągnięcia sportowe za poprzedni rok, liczba zawodników, wkład własny, kosztowność dyscypliny, ocena komisji na temat współpracy z Gminą Miejską Starogard Gdański oraz realizacji przez wnioskodawcę zadań w poprzednich latach.

Marcin Kaszubowski, prezes Klubu Sportowego „Beniaminek 03” dziękuje prezydentowi Starogardu za wsparcie. W prezencie wręcza koszulkę podarowaną przez zawodników.

Prezesi wszystkich klubów, które otrzymały dotacje z Urzędu Miasta 6 lutego podpisali umowy. – Bardzo dziękuję Państwu za współpracę. Doskonale zdaję sobie sprawę, że to nie są wystarczające środki na rozwój sportu w mieście, ale wierzę, że będą pomocne. Bo o to, że dobrze je Państwo wykorzystacie jestem spokojny. Bardzo doceniam, że w swoich klubach tak wielki nacisk kładziecie na sportowy rozwój dzieci i młodzieży. Dzięki Waszym staraniom mogą w Starogardzie Gdańskim trenować swoje ukochane dyscypliny – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Dokładny podział środków na rozwój sportu znajduje się w załączniku:

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl