80-te urodziny trenera Kroplewskiego

Zawodnicy, przyjaciele, a także władze miasta – to goście, którzy przybyli na 80-te urodziny wieloletniego trenera klubu Włókniarz Starogard Zenona Kroplewskiego. Była to znakomita okazja do rozmów i wspomnień, nie tylko tych z boiska.

Zenon Kroplewski urodził się 21 kwietnia 1938 r. w miejscowości Łąg. Był piłkarzem nożnym m. in. AZS-u i Surmy Poznań. W latach 1962-1984 to już ceniony trener w takich klubach, jak: Borowiak Czersk, Włókniarz Starogard, Wierzyca Starogard i Korona Rywałd. Za swoje zasługi na rzecz sportu wyróżniony m. in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką PZPN, Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Jubilat Zenon Kroplewski w trakcie swoich podziękowań.

Na urodzinach trenera jego piłkarze wraz z Prezydentem Miasta Starogard Gdański Januszem Stankowiakiem i Przewodniczącym Rady Miasta Jarosławem Czyżewskim spotkali się 1 maja 2018 r. – Szczerze mówiąc jestem zszokowany tym, co się tutaj dzieje, a jednocześnie bardzo szczęśliwy, że mogliśmy się w takim gronie spotkać. Bardzo dziękuję za przybycie i wspaniałe podarunki – mówił Zenon Kroplewski.

Prezenty trafiły nie tylko do dostojnego jubilata, ale też do byłych piłkarzy Włókniarza Starogard. Specjalnie na tę okazję przygotowana została publikacja pt. „Kazimierz Deyna prywatnie” składająca się ze zdjęć Kaki. Fotografie udostępnione przez przyjaciela tego wybitnego piłkarza Janusza Marciniaka przedstawiają Kazika Deynę takiego, jakim znało go niewielu. To ujęcia nie z boiska, a raczej z domu pana Kazimierza.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl