60 lat zielonej oazy

Rodzinne Ogrody Działkowe „Polpharma” założone zostały, jako pierwsze takie miejsce w Starogardzie Gdańskim, w 1959 roku. W sobotnie popołudnie 10 sierpnia ich społeczność świętowała 60-lecie istnienia.

ROD ,,Polpharma” składają się z trzech oddzielnych sektorów zlokalizowanych przy ul. B. Prusa i ul. Hermanowskiej. Obszar ogrodu to prawie 17 hektarów, na których wydzielono aż 450 działek.

Wspólnie z działkowcami świętował również prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak. – Rodzinne  Ogrody Działkowe w naszym mieście od lat pełnią ważną rolę społeczną. Promują wartości rodzinne, przyczyniają się do prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia oraz pozwalają na bezpośredni kontakt z przyrodą. Są również ważnym elementem edukacyjnym i wychowawczym dla ludzi młodych, a dla seniorów pełnią nieocenioną funkcję społeczną. Wasze ogrody mają też ogromne znaczenie w walce ze smogiem w mieście. Życzę wielu radosnych chwil spędzonych w tym wspaniałym miejscu oraz wszelkiej pomyślności. – mówił prezydent Janusz Stankowiak.

Hortensja Vanilla Frise  wychodowana przez panią Marię.

 – Ogród prowadzę od wielu lat. Na początku miałam same warzywa, jednak z biegiem czasu większą przestrzeń zaczęły zajmować rośliny ozdobne. Moją największą dumą jest hortensja Vanilla Frise, która w tym roku obficie obrodziła w kwiaty – z dumą powiedziała pani Maria.

Oprócz licznych atrakcji, laureatom konkursu na najładniejszą działkę wręczone zostały nagrody i dyplomy. Integracyjna biesiada przy pysznej grochówce, kiełbaskach i cieście drożdżowym trwała do późnych godzin wieczornych.