50 lat minęło…

19 listopada 27 par odebrało z rąk prezydenta miasta Janusza Stankowiaka oraz przewodniczącego Rady Miasta Jarosława Czyżewskiego medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Uroczystość przygotowała Bożena Kamińska – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Starogardzie Gdańskim.

Pary obchodzące 50-lecie pożycia małżeńskiego pojawiły się w samo południe, by wspólnie uczcić swoje święto. Przywitani przez prezydenta miasta Janusza Stankowiaka, przyjęli słowa uznania i podziwu za siłę w trwaniu obok siebie przez tak wiele lat.

Tak jak podczas poprzednich uroczystości jubileuszowych, spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze. Jubilaci „Złotych Godów” usłyszeli słowa gratulacji oraz życzeń długich lat życia w szczęściu i zdrowiu.

Jubilat Józef Gerigk zapytany o to, jak wraz z małżonką Haliną przez tyle lat utrzymują pogodę ducha i młodość w sercu, odpowiedział:

„dochowaliśmy się z żoną czwórki dzieci – trzech synów i jednej córki. Mamy też wnuki i to przede wszystkim dzięki nim czujemy się szczęśliwi, zdrowi i młodzi”.

Głos zabrał także Jubilat Tadeusz Mliczek. Podkreślił jak ważne jest to święto i podziękował za tak uroczyste przyjęcie, życząc wszystkim zgromadzonym wszystkiego najlepszego oraz wielu lat zdrowia.

Małżonkowie uczcili ten dzień lampką szampana, a po uroczystości jeszcze długo rozmawiali o swoich doświadczeniach i przeżyciach. Wiele par zgodnie stwierdziło, że receptą na długoletni związek jest wzajemne zrozumienie i wsparcie, a najważniejsza jest miłość oraz zgoda.

Medale na 50-lecie pożycia małżeńskiego otrzymali państwo: Maria i Stefan Rekowscy, Krystyna i Leszek Badźmierowscy, Marianna i Piotr Kuklińscy, Krystyna i Edward Cieklińscy, Jadwiga i Kazimierz Wojak, Urszula i Alojzy Benert , Henryka i Mieczysław Sadowscy , Teresa i Kazimierz Rozwałka, Renata i Edmund Szymańscy, Barbara i Klemens Chmielewscy, Krystyna i Zbigniew Skwierawscy, Krystyna i Walter Głomscy, Irena i Henryk Wieczerzak, Maria i Edward Klawitter, Danuta i Henryk Trepkowscy, Gizela i Leon Rostowscy, Regina i Zygfryd Kuklińscy, Zofia i Eryk Partyka, Urszula i Tadeusz Mliczek, Urszula i Czesław Jasnoch, Barbara i Janusz Staniszewscy, Halina i Józef Gerigk, Eufemia i Stanisław Prabuccy, Gertruda i Stanisław Paluch, Urszula i Benedykt Zagerman, Krystyna i Henryk Cyrzan, Krystyna i Jerzy Lange.

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl