45 lat ROD Malwa II

Ogrody działkowe mają wiele pozytywnych aspektów dla społeczności, łącząc zdrowie, edukację, integrację społeczną i przyjemność korzystania z natury. W miniony weekend 9 września działkowcy z ROD „Malwa II” obchodzili swoje święto. Okazją do spotkania było 45-lecie istnienia ogrodu.

Wspólnie z działkowcami w imieniu Prezydenta Miasta świętowała Sylwia Ossowska, Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych, Dzieci i Młodzieży.
– Gratuluję pasji i zaangażowania. Chciałabym podziękować za wszystko to, co robicie dla Starogardu, bo już wielokrotnie zostało powiedziane, że ogrody działkowe są zielonymi płucami naszego miasta. Życzę pomyślności i satysfakcji z pielęgnowania ogrodów – powiedziała Sylwia Ossowska.

Aleksandra Płachecka, prezes ogrodu Malwa II wręczyła dyplomy oraz upominki najbardziej aktywnym działkowcom za sumienna realizację obowiązków i prace na rzecz ogrodu. W jubileuszu uczestniczył również Jan Filipiak, przedstawiciel okręgowej komisji rewizyjnej ROD w Gdańsku i prezes ROD Wierzyca, który złożył działkowcom i ich rodzinom najlepsze życzenia.

Spotkanie było również okazją do podsumowania ostatnich inwestycji. Działkowcy z ROD Malwa II mogą cieszyć się nową wiatą, której budowa została częściowo sfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Starogard Gdański.

Od lewej: Aleksandra Płachecka, prezes ogrodu Malwa II oraz Sylwia Ossowska, Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych, Dzieci i Młodzieży.