40 Ogólnopolski Rajd Honorowych Dawców Krwi. Będzie można oddać krew

290 uczestników, w tym 30 dzieci i młodzieży uczestniczyć będzie w tegorocznym 40.Ogólnopolskim Rajdzie Honorowych Dawców Krwi PCK Czerwona Róża. Z tej okazji w wielu miastach staną ambulansy, w których będzie można oddać krew. W Starogardzie ambulans stanie na Rynku 22 czerwca w godz. 9.00 – 13.00.

Rajd rozpocznie się 21 czerwca o godz. 17.00 w Mikoszowie na Mierzei Wiślanej i potrwa do soboty 25 czerwca. Uroczyste zakończenie zaplanowano w sobotą na godz. 10.00. Mieszkańcy Pomorza, turyści i goście, którzy zechcą przyjrzeć się z bliska akcji, będą mogli uczestniczyć w akcjach poboru krwi. Ambulansy staną w sześciu pomorskich miastach:

• 22 czerwca:
– w Ośrodku Korona w Mikoszewie w godzinach od 9.00 do 16.00,
– na Rynku w Starogardzie Gdańskim w godzinach od 9.00 do 13.00,

• 23 czerwca :
– w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie w godzinach
od 9.00 do 13.00,
– przy Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w godzinach od 9.00 do 16.00,

• 24 czerwca:
– w miejscowości Tczew w godzinach od 9.00 do 13.00,
– przy Pomniku Piłsudskiego, Plac Wolnej Polski w Gdyni w godzinach 9.00 – 16.00.

Wszystkim osobom które oddadzą krew przysługuje dzień wolny od pracy, dostaną ekwiwalent kaloryczny, a dodatkowo wśród osób, które oddadzą krew zostaną rozlosowane upominki.

Organizatorzy przygotowali też wiele innych atrakcji dla wszystkich uczestników i gości rajdu. Nie zabraknie dobrej muzyki, wspólnych biesiad, wycieczek i konkursów. W planach jest nocne zbieranie bursztynów na plaży, a miłośnicy futbolu będą mogli w strefie kibica dopingować naszych piłkarzy w meczu Polska –Ukraina.

W załączeniu szczegółowy program rajdu.

Rajd Krwiodawców, którego po raz kolejny Komandorem została Barbara Kaletha-Zys ze Starogardu Gdańskiego, ma przede wszystkim upowszechnić wśród Pomorzan ideę honorowego krwiodawstwa i zasady Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża. Jego celem jest również zachęcanie społeczeństwa do zdrowego stylu życia i zachowywania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zapraszamy na Rynek 22 czerwca! I Ty możesz uratować komuś życie !

plakat-starogard-gdański

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl