40-lecie ROD „Cynia”

W tym roku kilka ze starogardzkich Rodzinnych Ogrodów Działkowych obchodziło okrągłe jubileusze. Jednym z nich była „Cynia”, która 1 września świętowała 40-lecie istnienia.

Te malowniczo położone ogródki należały kiedyś do „Mleczarni”. Dzisiaj stanowią azyl głównie dla ludzi starszych, ale nie tylko. W pielęgnowaniu działek pomagają im dzieci, wnuki, a powoli i prawnuki.

– Takie wizyty należą do bardzo przyjemnych, ponieważ na własne oczy mogę zobaczyć jak Rodzinne Ogrody Działkowe łączą pokolenia. Bardzo mnie to cieszy. Gratuluję Państwu tak pięknego jubileuszu i życzę jeszcze co najmniej 60 lat funkcjonowania „Cyni”, żeby mogła obchodzić 100-lecie. Patrząc na to młode pokolenie, myślę że jest na to szansa – mówił honorowy gość jubileuszu Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Prezydent dla świętujących działkowców miał oczywiście prezent. Sam też otrzymał podarunek. Właściciele ogródków prezent przygotowali także dla Pełnomocnika Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych Sylwii Ossowskiej.

Spotkanie było okazją do podsumowania 40 lat istnienia. Działkowcy opowiadali o blaskach i cieniach posiadania ogródka. Nie zabrakło oczywiście dobrego jedzenia i muzyki.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl