32. rocznica śmierci Kazimierza Deyny

Trzydzieści dwa lata temu, w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1989 roku, w tragicznych okolicznościach w wypadku samochodowym w Stanach Zjednoczonych zginął Kazimierz Deyna, legenda polskiej piłki nożnej.

W rocznicę śmierci Kazimierza Deyny, zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Marek Jankowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Marzena Klein, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Iwona Trocha oraz radny Jarosław Janaszek w imieniu władz i mieszkańców, złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą piłkarza – Honorowego Obywatela Miasta.

Kazimierz Deyna był gwiazdą Legii Warszawa, Manchesteru City i przede wszystkim wspaniałym rozgrywającym i liderem reprezentacji Polski w jej złotych latach.
Nieprzerwanie pozostaje idolem i autorytetem kolejnych pokoleń fanów piłki nożnej. Zapisał się w historii jako najlepszy rozgrywający lat 70-tych i postrach wszystkich stadionów, na których przyszło mu występować. Często nazywany „profesorem futbolu”, stawiany jest w szeregu obok takich gwiazd, jak: Franz Beckenbauer, czy Johan Cruyff.