31.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wsparty z ramienia Urzędu Miasta Starogard Gdański

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak podpisał 16 stycznia br. umowę na wsparcie realizacji  31.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starogardzie Gdańskim. Kwota wsparcia wyniosła 2 tysiące złotych.

WOŚP w naszym mieście zagra już 29 stycznia br. Tak jak w latach poprzednich organizacją Finału zajmie się sztab #4233 działający przy starogardzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Cel jak zwykle jest szczytny. W tym roku przebiega pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”

W starogardzkim sztabie #4233 w podczas 31.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestować będzie 310 wolontariuszy. Przygotowania do Finału obejmują m.in. wyrobienie identyfikatorów WOŚP, zebranie przedmiotów do licytacji i odprawa z młodzieżą. Podczas akcji odbędzie się także kwestowanie na ulicach miasta, licytacje i zapewnienie atrakcji dla mieszkańców. W całości inicjatywy weźmie udział około 10 tysięcy mieszkańców Starogardu Gdańskiego, którzy wesprą Finał WOŚP.

Ośrodek Sportu i Rekreacji zajmuje się rekrutacją wolontariuszy, licytacjami online oraz przeliczaniem zebranych kwot w czasie trwania Finału. Grupa inicjatywna całość zadania będzie pełnić społecznie.

Na zdjęciu Aleksandra Barszcz – specjalista ds. marketingu i reklamy w Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim wraz z Prezydentem Miasta Januszem Stankowiakiem.

Należy mieć świadomość, że sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W jej przebiegu w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności narządowej , wstrząsu i śmierci. Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci.