27. Finał WOŚP w Starogardzie

W niedzielę 13 stycznia odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze od darczyńców przeznaczone będą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Wolontariuszy, zbierających datki do puszek WOŚP, będzie można spotkać na ulicach miasta już od rana. Miejscem, gdzie zaplanowano najwięcej imprez związanych z tegorocznym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Galeria Neptun. Tam na scenie od godz. 15:00 do 19:40 będzie można podziwiać występy artystyczne zorganizowane przez Starogardzkie Centrum Kultury.

Oczywiście nieodzownym elementem imprezy będą licytacje na rzecz WOŚP. O godz. 17:00 już po raz piąty będzie można wylicytować 4 godziny pracy Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka.

Już po raz drugi dodatkową atrakcją będzie pokaz rozgrzewki i kąpieli starogardzkich morsów w basenie zimnej wody. Grupa Star Mors wykapie się w basenie na parkingu przed SCK o godz. 14:30.

Poza tym, o godz. 12:00 na miejskim stadionie odbędzie się 13. bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”.

O godz. 20:00 na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny zobaczymy słynne światełko do nieba. Sztab orkiestry i centrum obliczeniowe znajdować się będą w Banku Spółdzielczym na Rynku.

„Pomaganie jest dziecinnie proste”. 13 stycznia grajcie razem z nami.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl