Po raz 25 Kociewie pobiegnie ulicami Starogardu

Tradycyjnie w pierwszą sobotę października punktualnie o godz. 12.00 biegacze i biegaczki z Polski i zagranicy wystartują w 25. Biegu Kociewskim z Polpharmą. Nietypowo w tym roku spotkają się przed główną bramą Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijczyków. Pobiegną zmienioną trasą, znaną tym, którzy w czerwcu uczestniczyli w zawodach triathlonowych.

Bieg Kociewski obchodzić będzie w tym roku swoje 25 urodziny. To jeden z najstarszych biegów na Pomorzu. Od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród czołowych polskich jak i zagranicznych maratończyków. W 2005 roku kociewska trasa została wpisana na listę ogólnopolskich tras długodystansowych i otrzymała atest Polskiego Związku Lekkoatletyki. W 2011 bieg został wyróżniony w plebiscycie Złote Biegi 2011 organizowanym przez MARATONYPOLSKIE.PL certyfikatem jakości w kat. pomorskie, biegi średnie oraz miasta 25-100 tyś.

– W tym roku ze względu na remont ulicy Kościuszki trasa biegu została tymczasowo zmieniona – poinformowała Paulina Burczyk z Działu Organizacji Imprez Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Nadal do pokonania będzie 10 km, ale zawodnicy wystartują sprzed bramy OSIRu, a bieg zakończą na mecie ustawionej na Miejskim Stadionie im. Kazimierza Deyny. Uczestnicy biegu będą musieli przebiec dwa razy pętlę zamkniętą ulicami: Kanałową, Tczewską, Unii Europejskiej, Owidzką, ponownie Tczewską, Rynek i Kanałową.

– Na pewno tegoroczną trasę znają ci, którzy startowali w czerwcowych zawodach Polpharma Triathlon Energy – dodaje Marzena Klein dyrektor OSIR. –Mamy nadzieję, że ta zmiana nie zniechęci uczestników, bowiem z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie naszą imprezą. Liczba zawodników tylko w ostatnich dziewięciu latach wzrosła aż pięciokrotnie. W ubiegłym roku bieg zakończyło 357 biegaczek i biegaczy. Mamy nadzieję, że jubileuszowe zawody przyciągną jeszcze więcej miłośników długodystansowych tras i że nie zabraknie kibiców, którzy przyjdą dopingować swoich bliskich, rodzinę i przyjaciół. Wszyscy mogą spodziewać się wielu niezapomnianych atrakcji – zapewnia dyrektor.

Bieg rozpocznie się o godzinie 12:00. Start – brama OSIR przy ul. Olimpijczyków 1, meta – Stadion im. Kazimierza Deyny. Do pokonania będą dwie pętle, w sumie 10 km. Ogólna klasyfikacja obejmować będzie sześć kategorii kobiecych i osiem męskich. Najmłodszy zawodnik Biegu Kociewskiego musi mieć ukończone szesnaście lat. Pierwszych 400 zawodników na mecie otrzyma pamiątkowe medale oraz dyplomy.

25-bieg-kociewski

PROGRAM ZAWODÓW

9.30-11.00 BIEGI TOWARZYSZĄCE
9.30, 9.40 gimnazjum dziew., chł. kl. I, II i III
9.50, 10.00 szkoły podstawowe dziew., chł. kl. V i VI
10.10, 10.20 szkoły podstawowe dziew., chł. kl. III i IV
10.30, 10.40 szkoły podstawowe dziew., chł. kl. I i II
– wręczenie nagród po każdym biegu
12.00 START BIEGU KOCIEWSKIEGO
12.30 rozdanie nagród dla szkół w kat. „masowość”
13.00-15.00 posiłek regeneracyjny dla zawodników biegu gł.
13.20 Wręczenie nagród – Rynek

Więcej informacji na http://www.osir.com.pl/2016-bieg-kociewski.html

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl