2100 km w 12 dni dla chorego Olka

12 dni, tylko tyle zajęło Michałowi Ebertowskiemu i Kamilowi Komorowskiemu pokonanie trasy na Słowację i z powrotem liczącej 2100 km. Wszystko po to, aby wesprzeć chorego na Rdzeniowy Zanik Mięśni Olka z Czarnej Wody.

Na spotkaniu u Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka opowiadali o trudach wyprawy i życzliwości ludzi spotkanych na ich drodze. Towarzyszyła im radna Angelika Witek, która od początku wspiera działania chłopaków.

Kolarze każdego dnia pokonywali około 180 km, jadąc po 7-8 godzin dziennie. Głównym przeciwnikiem  wyprawy była niesprzyjająca pogoda ale cel podróży rekompensował wszystko. Na trasie kwestowali i nagłaśniali historię Oleczka, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o jego chorobie i walce z czasem. Aby rozpocząć leczenie ratujące jego życie, chłopiec potrzebuje ponad 9 milionów złotych. Taki jest koszt nowatorskiej terapii genowej, która pojawiła się rok temu w USA i działa inaczej niż lek dostępny w Polsce, wpływając bezpośrednio na uszkodzony gen.

Terapia ma też inną ważną zaletę, bo polega na jednorazowym podaniu, które wystarcza na całe życie, a nie trzeba co kilka tygodni podawać go dziecku w bolesnym zastrzyku. Mówi się, że jest to najdroższy lek świata, bo kosztuje ponad 2 miliony dolarów.
Pomóc Olkowi można poprzez wpłatę na stronie: https://www.siepomaga.pl/olus-sma.

Na spotkaniu u Prezydenta Janusza Stankowiaka.

Relację z każdego dnia wyprawy i zmagania sportowców można zobaczyć na FB profilu World Bike Ride.

Michał i Kamil, wsparli również naszą akcję Rowerowa Stolica Polski. Podczas wyprawy „zbierali” kilometry dla Starogardu. Zawalczyć o puchar dla naszego miasta mogą wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczami telefonu komórkowego. Wystarczy pobrać darmową aplikację Rowerowa Stolica Polski, która rejestruje trasy i ich długości, zarejestrować się i kręcić kilometry dla Starogardu.
Więcej o akcji pisaliśmy tutaj: https://starogard.pl/mozemy-zostac-rowerowa-stolica-polski-89683/