Posprzątajmy wspólnie nasze miasto. „Sprzątanie Świata – Polska 2016”

Finał 23 edycji akcji „Sprzątania Świata – Polska 2016” zbliża się wielkimi krokami. Wielkie sprzątanie naszego miasta odbędzie się 16 września 2016 roku. Ma ono propagować ideę aktywnego i zdrowego życia oraz wzmocnić edukację ekologiczną pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

Zapraszamy wszystkie przedszkola, ośrodki, instytucje, które jeszcze nie zdeklarowały swojego udziału oraz każdego mieszkańca do włączenia się w akcję „Sprzątanie Świata –Polska 2016”. W piątek, 16 września br. wspólnymi siłami sprawimy, że nasze miasto, nasze najbliższe otoczenie stanie się czystsze i piękniejsze. Przy okazji dowiemy się więcej na temat efektywnej segregacji śmieci jak i w myśl tegorocznego hasła „Podaj dalej… drugie życie odpadów” – jak szanować nasze zasoby.

Głównym przesłaniem tegorocznej akcji jest uświadomienie mieszkańców o ich indywidualnym wpływie na środowisko, ilości wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności, a także wyrabianie postaw i zachowań sprzyjających ochronie środowiska.

Organizatorem akcji na terenie Starogardu jest tradycyjnie Urząd Miasta. Akcję koordynuje nowo powstały Referat Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Ochrony Środowiska. Tam też, na ulicę Zblewska 18 zapraszamy wszystkich zdeklarowanych uczestników po odbiór worków i rękawic jednorazowych.

Już dzisiaj wiemy, że  w organizowanym wydarzeniu na pewno wezmą udział starogardzkie szkoły, które jak co roku zadeklarowały chęć uprzątnięcia odpadów z wyznaczonych terenów naszego miasta. Dodatkowo, we własnym zakresie nauczyciele przeprowadzą specjalne lekcje edukacyjne oraz inne działania towarzyszące, mające na celu edukację ekologiczną dzieci.

Każdy, komu na sercu leży dobro naszej Ziemi,  a jeszcze nie zdeklarował chęci udziału w akcji, proszony jest o zgłoszenie się do Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Ochrony Środowiska w celu ustalenia zakresu sprzątanego terenu oraz odebrania worków i rękawic.
Deklaracje można zgłaszać osobiście na ul. Zblewskiej 18 lub telefonicznie pod numerem 58 56 137 78.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl