20 lat to już historia. Jubileusz istnienia świętował Klub Strzelecki „Tarcza” LOK

Klub Strzelecki „Tarcza” LOK obchodzi w tym roku swoje 20-lecie. Na uroczystym spotkaniu były słowa uznania, wyrazy wdzięczności oraz liczne odznaczenia dla zasłużonych.

Klub skupia blisko 600 członków, z czego 400 to młodzież. Przez blisko 20 lat istnienia jest on organizatorem wielu wydarzeń, imprez i zawodów strzeleckich. Są to m.in zawody w trójboju obronnym w systemie eliminacji i finałów, szkolna Liga Strzelecka, zawody w wieloboju obronnym, konkursy marynistyczne, zawody żołnierzy rezerwy, a także obozy z przysposobienia obronnego.

„Tarcza” organizuje również pozalekcyjne zajęcia sportowe i rekreacyjne, w szczególności w okresie przerw w nauce. Są to: „Akcja Lato z LOK”, „Akcja Zima z LOK” oraz Otwarte „Kociewskie” zawody strzeleckie w wieloboju.

Podczas uroczystości życzenia oraz słowa uznania za wieloletnią działalność i współpracę złożył Prezesowi Klubu Strzeleckiego „Tarcza” Krzysztofowi Reczko, Sekretarz Miasta Zbigniew Toporowski.

20 lat to jest już taki okres, gdy można dokonać jakiegoś podsumowania, ale jest jeszcze szansa na dalszy rozwój – mówił Sekretarz Miasta. – Przez 20 lat wpisaliście się w historię naszego miasta. Jesteście szanowaną organizacją, liczącą 600 osób, za co wyrażam szczególny szacunek i podziw – kontynuował. – Dziękuję za wszystko w imieniu Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka. Wdzięczność tę chcemy wyrazić chociażby poprzez przygotowane dla Klubu upominki.

Sekretarz Miasta Zbigniew Toporowski z okazji jubileuszu składa życzenia Prezesowi Krzysztofowi Reczko oraz całemu Klubowi Strzeleckiemu „Tarcza” LOK

Na spotkaniu wręczono liczne wyróżnienia i nagrody zasłużonym. „Medal Za Zasługi Dla Ligi Obrony Kraju” otrzymał między innymi Urząd Miasta Starogard Gdański. „Złoty Krzyż” za „Zasługi dla Klubu Żołnierzy Rezerwy” oraz podziękowania za wsparcie i propagowanie działalności LOK przyjął także Sekretarz Miasta Zbigniew Toporowski.

„Złoty Krzyż Zasługi dla Klubu Żołnierzy Rezerwy” otrzymał Zbigniew Toporowski

Z rąk Leszka Krzykowskiego – Sekretarza KS „Tarcza” LOK oraz Prezesa Klubu Krzysztofa Reczko podziękowania za okazaną życzliwość i wsparcie przez ostatnie 20 lat w działaniach na rzecz upowszechniania sportu strzeleckiego wśród młodzieży Kociewia otrzymał Prezydent Miasta Janusz Stankowiak.

Pamiątkowy medal z okazji Jubileuszu „Tarczy” LOK trafił również do Zastępcy Prezydenta Miasta ds. Społecznych – Macieja Kalinowskiego.