20 lat Teatru Kuźni Brackiej

To już 20 lat odkąd Teatr Kuźnia Bracka zabiera publiczność w nastrojową, muzyczno-poetycką podróż i spotkanie z kulturą. Jubileuszowy koncert obył się w piątkowy wieczór 16 września na scenie Osiedlowego Domu Kultury przy ul. Reymonta.

Przed publicznością wystąpili założyciele bracia Ciecholewscy Ireneusz i Radosław a także Sławomir Zaremski (gitara), najstarsi „kuźniacy” oraz ci młodsi, którzy teraz tworzą zespół.
Sala ODK-u wypełniła się po brzegi słuchaczami i przyjaciółmi 20-letniej twórczości artystów. Nie zabrakło podziękowań, gratulacji, wspomnień oraz wielkich muzycznych emocji, bo teatr jest prawdziwą „kuźnią talentów”.

W imieniu Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka życzenia i gratulacje za wkład w życie kulturalne naszego miasta złożyła Martyna Łangowska-Siembida Przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta.

Teatr Kuźnia Bracka jest teatrem muzycznym. Pracuje w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Reymonta i współtworzy Scenę ODK na której prezentuje swoje programy. W swojej historii otrzymał wiele nagród, w tym te najważniejsze: dwukrotnie nagrodę Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego „Wierzyczankę”.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl