20 lat Polmedu

1 kwietnia 1999 r. w Starogardzie Gdańskim powstała firma Polmed. Wtedy była to niewielka przychodnia lekarska, a dzisiaj należy do jednej z największych i najbardziej liczących się na rynku firm oferujących usługi medyczne. Swoje oddziały ma w całej Polsce.

Jubileusz 20-lecia działalności Polmed świętował 1 kwietnia 2019 r. w Starogardzkim Centrum Kultury. Na uroczystość przybyło około 300 gości. Znaleźli się wśród nich m. in.: zastępca prezydenta miasta ds. społecznych Maciej Kalinowski, wicestarosta starogardzki Patryk Gabriel, członek rady nadzorczej Polmed S.A. prof. dr hab. Bolesław Rutkowski z Katedry i Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Na gali pojawiło się też bardzo wielu obecnych i byłych pracowników Polmedu. Wszystkich przybyłych przywitali: prezes Radosław Szubert oraz wiceprezes Romuald Magdoń. To właśnie tych dwóch przyjaciół dwadzieścia lat temu założyło Polmed.

Na pierwszym planie, od lewej: Radosław Szubert i Romuald Magdoń.

– Aż trudno uwierzyć, że minęło już tyle czasu. Dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali. Wielu z Państwa jest z Polmedem od początku. Niektórzy wybrali inną ścieżkę, ale miło nam, że przyszliście świętować razem z nami. Sukces składa się z 1% geniuszu i 99% ciężkiej pracy. Bez Waszej pomocy nie udałoby się nam go osiągnąć – powiedział prezes firmy Radosław Szubert.

– Z okazji jubileuszu dokonaliśmy pewnych podsumowań. W samej tylko centrali telefonicznej zatrudniamy w Starogardzie 220 osób. W całej Polsce jest to 1,5 tys. osób. Przez 20 lat zrealizowaliśmy 2,5 mln świadczeń medycznych. Każdego roku z opieki medycznej Polmedu korzysta ponad 3 mln pacjentów. Nie osiadamy jednak na laurach i realizujemy kolejne plany. Wszystko robimy z myślą o naszych pacjentach. Chcemy jednak, aby również nasi pracownicy czuli się w Polmedzie komfortowo. To przecież drugi dom nas wszystkich. Dziękujemy za zaangażowanie i serce, jakie wkładacie w swoją pracę – mówił wiceprezes firmy Radosław Szubert.

Wiceprezydent Maciej Kalinowski wpisuje się do księgi pamiątkowej.

– Z podziwem patrzę na to jak rozwinęliście swoją działalność. Osiągnęliście wielki sukces. Życzę Wam kolejnych. Niech następne lata również upłyną pod znakiem satysfakcji z podejmowanych działań. Wszystkiego najlepszego – życzenia prezesom i wszystkim pracownikom Polmedu złożył wiceprezydent Starogardu Gdańskiego Maciej Kalinowski.

Greg Piskorski

Jak przystało na urodziny, nie zabrakło pysznego tortu, szampana oraz toastów. O muzyczną oprawę uroczystości zadbał Greg Piskorski. Całość poprowadził Karol Szarmański.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl