2 mln zł na kanalizację z Polskiego Ładu

Rząd ogłosił wyniki naboru do trzeci edycji Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład dla terenów po byłych PGR-ach. Starogard Gdański otrzymał promesę na prawie 2 mln zł. Pieniądze przeznaczone będą na budowę kanalizacji sanitarnej do osiedla mieszkalnego przy Stadzie Ogierów.

Problem odprowadzania ścieków do starych bezodpływowych zbiorników dla mieszkańców oddalonego od centrum miasta osiedla mieszkalnego przy Stadzie Ogierów wreszcie się skończy. Dzięki pozyskanej dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład dla terenów po byłych PGR-ach, Miasto wybuduje nowoczesną kanalizację sanitarną, która umożliwi im przyłączenie się do miejskiej kanalizacji.

– Starogard otrzymał 1 959 000 zł na budowę kanalizacji od siedziby Starkomu do osiedla przy Stadzie Ogierów. Bardzo nas to cieszy i bardzo dziękujemy posłowi Kazimierzowi Smolińskiemu za wsparcie tego wniosku. Mieszkańcy tej części miasta od lat borykają się z problemem tzw. szamb. Wiele z nich jest już w bardzo złym stanie, dlatego zabiegaliśmy o środki na zmianę systemu, który poprawi nie tylko jakość i komfort życia mieszkańców, ale również przyczyni się do ochrony środowiska – mówi zastępca prezydenta miasta Tadeusz Błędzki.

W ramach inwestycji powstanie kolektor sanitarny, dzięki któremu ścieki z obszarów okalających Stado Ogierów i terenu samego Stada odprowadzane będą do starogardzkiej oczyszczalni ścieków. Wartość całej inwestycji to 2 mln zł. Miasto z własnych środków dopłaci tylko 2%, czyli ok. 40 tys. zł. Przewidywany czas realizacji tej inwestycji to 12 miesięcy.