16 edycja Szlachetnej Paczki. Pomóż i Ty

Ruszyła już 16 edycja Szlachetnej Paczki. Jest to projekt ogólnopolski, w Starogardzie Gdańskim i okolicach organizowany po raz 4. Celem akcji jest pomoc ludziom w potrzebie, zwłaszcza tym dla których udział w projekcie będzie bodźcem do zmiany swojej sytuacji.

W zeszłym roku  ekipa Szlachetnej Paczki odwiedziła 100 rodzin, z czego do projektu zakwalifikowano 59.  To właśnie te rodziny otrzymały paczki na święta. Średnia wartość takiej paczki wyniosła 2800 zł.

W tym roku projekt bardzo ewaluował – odwiedzono 125 rodzin, z czego duży odsetek stanowili seniorzy, często ludzie samotni, opuszczeni przez rodzinę. Dlatego w tej edycji Szlachetnej Paczki po raz pierwszy wystartowała Paczka Seniorów. Kilkanaście spotkań, pomoc w najprostszych sprawach, spędzenie kilku chwil na rozmowie, czy wspólnym spacerze. To jedne z zadań wolontariusza biorącego udział w projekcie.

Każdy może zostać DARCZYŃCĄ Szlachetnej Paczki. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, przeczytać historię rodzin, wybrać jedną, której chcemy pomóc i skontaktować się w wolontariuszem. Darczyńcami poprzednich w edycjach były rodziny, przygotowujące paczkę sami lub przy pomocy sąsiadów czy znajomych a także przedsiębiorcy, instytucje, grupy pracowników czy uczniowie szkół.

Ważne „Paczkowe” daty to: 19 listopada – Start Bazy Rodzin oraz 10-11 grudnia – Wielki Finał Szlachetnej Paczki.

Gorąco polecamy taką formę pomocy!

 

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl