Kuch Luftowy. Z wizytą na wernisażu

8 września W Galerii A im. Michała Faryseja odbył się wernisaż wystawy pt. „Kuch Luftowy” autorstwa Marianny Serockiej, starogardzianki, absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Głównym obszarem działalności artystki jest rysunek. Pracuje przede wszystkim w technice rysunku odręcznego i cyfrowego, a także fotografii. Marianna Serocka w swojej ostatniej publikacji pt. „Kuch Luftowy” zaprezentowała zbiór opowieści nawiązujący do dawnych opowiastek ludowych, napisany pięknym, stylizowanym językiem. Wystawa przedstawia prace z tej publikacji, głównie wydruki, inspirowane przeżyciami związanymi z dorastaniem artystki na Kociewiu.
Gratulacje i słowa uznania za twórczość złożyły artystce Przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta Martyna Łangowska-Siembida oraz Naczelnik Wydziału Informacji Społecznej Renata Połomska.

Kto nie miał okazji uczestniczyć w otwarciu wystawy może wstąpić do Galerii A do 6 października i zapoznać się z pracami artystki. Serdecznie zapraszamy.

Marianna Serocka i Adam Haras.
Od lewej: autorka wystawy Marianna Serocka oraz Adam Haras z Galerii A Starogardzkiego Centrum Kultury.