1,3 mln zł na remont ul. Lubichowskiej

Miasto udzieli pomocy finansowej Powiatowi Starogardzkiemu. Przekaże 1,3 mln zł na kompleksową przebudowę fragmentu ulicy Lubichowskiej w granicach administracyjnych Starogardu Gdańskiego. Po 650 tys. w tym i przyszłym roku. Szacowany koszt całej inwestycji, na odcinku od ronda Majora Łupaszki do skrzyżowania Starogard-Koteże-Sumin, wynosi ok.  8 mln zł.

Jeszcze w tym roku Powiat Starogardzki planuje rozpocząć przebudowę drogi powiatowej nr 2711G ( ul. Lubichowska) na odcinku od ronda Majora Łupaszki do skrzyżowania  Starogard-Koteże-Sumin.

Przebudowa obejmie infrastrukturę podziemną, jezdnię, chodniki oraz zjazdy do posiadłości przylegających do drogi. Wzdłuż remontowanego odcinka wbudowana zastanie ścieżka rowerowa. Koszt całej przebudowy oszacowano na ok. 8 mln.

Miasto sfinansuje remont 900 metrowego odcinka ul. Lubichowskiej pomiędzy Rondem Łupaszki, a PWiK StarWik.

Ulica Lubichowska od ronda Majora Łupaszki do skrzyżowania Koteże -Starogard -Sumin zostanie wyremontowana do końca 2021 roku.

– Ulica Lubichowska to główna droga wylotowa na Lubichowo. Zaczyna się praktycznie w centrum Starogardu i służy wielu jego mieszkańcom. Mając na uwadze, to jak ważna jest to arteria w układzie komunikacyjnym miasta, zaproponowałem Powiatowi współfinansowanie przebudowy odcinka przebiegającego w granicach administracyjnych Starogardu. Przeznaczyliśmy na to zadanie  1,3 mln zł – po 650 tys. zł na ten i na przyszły rok – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak.

10 czerwca 2020 roku Rada Miasta zgodziła się na propozycję władz miasta i jednomyślnie podjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Starogardzkiemu na realizację w/w projektu.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl