13-15 maja. Aktywny i kulturalny weekend w Starogardzie

To na pewno nie będzie nudny weekend! Mieszkańców Starogardu czeka wiele ciekawych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Sobotnia Noc Muzeów i niedzielny Marsz dla rodzin uwieńczony koncertem Arki Noego to nie wszystkie weekendowe atrakcje.

akustycznie koncertMożna zacząć od połączenia własnej przyjemności z pomocą drugiemu człowiekowi. Grupa młodych aktywnych ludzi zaprasza na Akustyczny Wieczór Muzyczny w Kocborowie. Początek koncertu o godz. 19.00. Ma on na celu dać pacjentom namiastkę „normalnego” życia wśród trudnych chwil spędzonych w szpitalu. Przychodząc na to wydarzenie nie tylko będziecie mieli okazję posłuchać dobrej muzyki, poczuć klimat panujący w szpitalu, zjeść ciasto i wypić kawę, czy wygrać ciekawe nagrody na loterii fantowej, ale także pomóc innym. Obecność każdego będzie bardzo budująca dla pacjentów, którzy doświadczą tego, że ich los nie jest obojętny innym.

 

rajd rowerowy 2

Sobotę i niedzielę możecie spędzić bardzo aktywnie i rodzinnie. 14 maja rano wystarczy zabrać do plecaka śniadanie, coś do picia i w dobry humorze wsiąść na rowery. Najlepiej rodzinnie! Dlaczego? Bo o godz. 9.00 z Rynku wystartuje kolejny rodzinny rajd rowerowy, który organizuje Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tym razem trasa pobiegnie do Kręga. Koszt to tylko 5 zł dorośli i 1 zł dzieci, a w zamian mnóstwo atrakcji, zabaw i nagród. Kolejne rajdy odbędą się 28 maja i 11 czerwca.

 

NocMuzeow16-plakatSobotni wieczór to oczywiście Noc Muzeów, podczas której będziecie mogli obejrzeć fajne filmy, posłuchać recitalu Daniela Pawlaka, wykładu Marcina Bober „O torturach w wiekach ciemnych”, obejrzeć wystawę ikon, fotografii i spektakl „Noc Grozy”. A dla aktywnych nocne wspinanie na  ściance wspinaczkowej na stadionie miejskim. To wszystko będzie się działo w Starogardzie i Owidzu w godz. 18.00 – 22.00. Swoje drzwi nie tylko otworzy Muzeum, ale też Urząd Miasta.Marsz dla Rodziny

Z kolei w niedzielę po mszy św. o godz. 13.30 z parafii św. Wojciecha o godz. 14.50 wyruszy Marsz dla Życia i Rodzin „Każde Życie jest Bezcenne”, który zakończy się na Rynku koncertem znanej muzycznej formacji „Arka Noego”. Tego dnia przed naszą letnią sceną muzyczną nie może zabraknąć dzieci i ich rodziców, bo kto nie zna tego dziecięcego zespołu i jego piosenek, kto ich nie lubi? To gwarancja wspaniałej zabawy i niesamowitych wrażeń.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy!

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl