12. Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”

Po raz drugi w naszym mieście będzie można wziąć udział w biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Impreza odbędzie się w ramach 26. Finału WOŚP. Do 9 stycznia trwają zapisy elektroniczne.

14 stycznia 2018 r. odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz dwunasty organizowany jest bieg na dystansie 5 km pod hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Za pieniądze uzyskane z pakietów startowych zakupione zostaną pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz materiały do nauki pierwszej pomocy. W Starogardzie Gdańskim taki bieg odbędzie się po raz drugi. Zostanie zorganizowany na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny.

Udział w biegu można zgłaszać na stronie http://www.elektronicznezapisy.pl do wtorku 9 stycznia. Później zapisy będą możliwe w dniu imprezy od godz. 10:45 do 11:45.
Uczestnicy będą mogli zmierzyć sobie jeszcze przed biegiem poziom cukru we krwi, a po biegu posłuchać o leczeniu cukrzycy u kobiet w ciąży, zobaczyć w jaki sposób prawidłowo udziela się pierwszej pomocy oraz posłuchać zaleceń dietetyka.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl