100 twarzy miasta na 100-lece powrotu Starogardu do państwa polskiego

Starogardzkie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wystawę pt. „100 twarzy miasta”. Będzie można ja oglądać w Galerii „A” Starogardzkiego Centrum Kultury od 15.07.2020 r. od godziny 17:00 przez najbliższe dwa tygodnie.  Oczywiście z przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19.

Wystawa pt. „100 twarzy miasta” związana jest symbolicznie z 100.rocznicą powrotu miasta Starogard do Rzeczypospolitej. W projekcie Starogardzkiego Towarzystwa Fotograficznego uczestniczyło siedmiu fotografów: Aleksandra Miotk , Małgorzata Żurek, Małgorzata Szachta , Edyta Lichy, Zbigniew Piotrowski, Karol Gołuński oraz Krzysztof Krajnik.

-Było to dla nas spore wyzwanie, ponieważ zdjęcia zbiegły się z czasem, gdy ogłoszono stan epidemii i związane z nim – liczne ograniczenia w przemieszczaniu się. Napotkaliśmy sporo przeszkód, które ostudziły zapał niektórych modeli, ale nie nasz. Koniec końców udało się stworzyć 100 portretów mieszkańców powiatu starogardzkiego, w przeważającej części – mieszkańców miasta Starogard – powiedział Krzysztof Krajnik.

Osoby, które znalazły się na portretach to zwykli ludzie. Różni ich niemal wszystko : wiek, status społeczny, poglądy polityczne i przekonania. Ale jedna rzecz jest wspólna. Mieszkają w Starogardzie lub w okolicy.

– Nie jest łatwo w dzisiejszych czasach skłonić kogoś do bezinteresownego stanięcia i zapozowania przed obiektywem aparatu fotograficznego. To chyba jest najtrudniejsza część fotografii portretowej. Trzeba zdobyć zaufanie osób, które zamierzamy sfotografować i przekonać je do naszego projektu. Nam jak widać to się udało w 100 procentach. Z czego bardzo się cieszymy – dodała Edyta Lichy.

Członkowie Stowarzyszenia STF dziękują wszystkim wspaniałym ludziom, którzy zechcieli udostępnić im swój wizerunek.
Dziękują również prezydentowi Januszowi Stankowiakowi, który od początku wspierał pomysłodawców w tym przedsięwzięciu i osobiście wziął w nim udział.

Projekt pn. „100 twarzy miasta” sfinansowano ze środków Inicjatywy lokalnej przyznanej z Urzędu Miasta Starogard Gdański.

Patronat medialny nad wystawą objęli portal Kociewski .pl oraz gazeta Wieści z Kociewia.

STF serdecznie zaprasza wszystkich do Galerii A z zachowaniem obowiązujących standardów bezpieczeństwa, gdzie od dnia 15 lipca przez najbliższe dwa tygodnie będzie można podziwiać wystawione portrety.