10 urodziny UKS „Kociewie” pełne niespodzianek

Uczniowski Klub Sportowy Kociewie powstał w 2009 z inicjatywy wielkich miłośników akrobatyki sportowej. 14 grudnia w Hali Miejskiej im. Gerarda Podolskiego świętował swój jubileusz. Była to wyjątkowa okazja do podsumowań, wspomnień i gratulacji.

– Pasją do akrobatyki zaraził mnie tata Jerzy Szweda – powiedziała wiceprezes Klubu Agnieszka Szweda-Princ. –  W tajemnicy przed mamą wyciągał materace z łóżek, na których ćwiczyliśmy przewroty, mostki i inne wygibasy. Potem na mojej sportowej drodze pojawili się wspaniali trenerzy śp. Ewa Lis i Piotr Kramek. Dzięki ich zaangażowaniu tak naprawdę akrobatyka zadomowiła się w naszym mieście. Potrafili nie tylko znakomicie szkolić, ale przede wszystkim zaszczepili w nas miłość do tej dyscypliny sportu, dzięki której dzisiaj możemy świętować 10 urodziny Klubu – dodała.

Specjalne podziękowania odebrali były trener akrobatyki sportowej Piotr Kramek oraz córka śp. trenerki Ewy Lis – Janina Szymczak

– Potem ówczesny prezes Klubu Agro-Kociewie Józef Muchowski poprosił mnie aby poprowadziła sekcję akrobatyki. Z niej 10 lat temu wyrósł nasz Klub UKS Kociewie – wspominała dalej Agnieszka Szweda –Princ.

Specjalne podziękowania i podarunki odebrały Dżesika Romanowska, Agnieszka Libiszewska, Aleksandra Pikul  ( wyróżnienie odebrała mama) i Daniela Kosińska – za pomoc, zaangażowanie i serce dla akrobatyki. Uczestniczki Mistrzostwach Świata w Chinach oraz Mistrzostwach Europy .

Prezes Klubu wymieniła też najważniejsze sukcesy młodych akrobatek i akrobatów, m.in. złoto na olimpiadzie, Mistrzostwo Polski w juniorach młodszych, Mistrzostwo Polski w juniorach, a także w seniorach . – Tych tytułów jest tak dużo, że ich wymienienie zajęłoby mi kolejną godzinę – spuentowała wiceprezes.

Jubileusz lecia działalności UKS Kociewie uświetniły pokazy akrobatyczne

Klubowe święto wypełniły pokazy utalentowanej młodzieży, która na co dzień trenuje pod okiem Agnieszki Szwedy – Princ, Dżesiki Romanowskiej, Agnieszki Libiszewskiej, Jarosława Dahm, Agaty Sobiechowskiej, Wiktorii Gryniuk, Wiktorii Urban oraz Marty Muchowskiej.

Sobotni jubileusz zgromadził licznie przybyłych byłych i obecnych członków Klubu, sportowców, ich rodziców oraz wielu przyjaciół akrobatyki sportowej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się prezydent miasta Janusz Stankowiak, prezes UKS Kociewie Cyprian Princ oraz zastępca dyrektora OSiR Iwona Trocha.

Wiceprezes UKS Kociewie Agnieszka Szweda -Princ i Prezydent Miasta Janusz Stankowiak

– Państwa działalność jest niezwykle ważna. Dzięki waszemu zaangażowaniu utalentowana sportowo młodzież ma szansę rozwijać swoje umiejętności i pasje, a także prezentować je szerokiej publiczności. Spoczywa na was duża odpowiedzialność, bo często stajecie się dla tych młodych ludzi autorytetami. Kształtujecie ich charaktery, uczycie zdrowej rywalizacji, ale też umiejętności nawiązywania przyjacielskich relacji, co dla tych młodych sportowców jest niezwykle ważne- powiedział prezydent Janusz Stankowiak. – Jesteście żywym dowodem na to, że Starogard to miasto, w którym rodzą się gwiazdy. Ci wszyscy młodzi ludzie, których tu zobaczyliśmy, to są nasze starogardzkie gwiazdy, z których jesteśmy bardzo dumni. Będziemy Wam pomagać i was wspierać. Pani Agnieszka jest nie tylko znakomitym trenerem, ale też dobrym negocjatorem.  Życzę wam jak najwięcej sukcesów, satysfakcji i wielu jeszcze lat owocnej pracy – zakończył prezydent.

Prezydent życzył też wszystkim zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Jako że wiążą się one z prezentami w imieniu wszystkich mieszkańców w podziękowaniu na ręce pani Agnieszki przekazał kosz ze słodkościami dla wszystkich członków Klubu.

Pani Anna Szulc wylicytowała Anioła za kotę 500 ł, którą przeznaczyła na zakup sprzętu i strojów sportowych dla UKS Kociewie

Jak przystało na urodziny nie zabrakło wspaniałego toru oraz niespodzianek. Jedną z nich okazała się zaskakująca licytacja Anioła, którego ofiarowała Maria Malinowska na zakup sprzętu i strojów sportowych dla klubowiczów UKS Kociewie. Osobiście poprowadziła licytację. Anioła wylicytowała pani Maria za kwotę 500 zł. Z miejsca przekazała swój zakup prezydentowi miasta, który z wielkim zaangażowaniem wspiera starogardzki sport. Prezydent zadeklarował, że przekaże Anioła dalej do licytacji podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Urodzinowy tort  UKS Kociewie

Podczas imprezy w kawiarence i sklepiku goście mogli kupić kawę, herbatę, ciasta zrobione przez rodziców dzieci trenujących w Klubie oraz klubowe gadżety. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone zostały również na zakup sprzętu i strojów sportowych.

Uroczystość poprowadzili wieloletnia przyjaciółka Klubu Iwona Walendziak i Piotr Ślusarczyk.