Rowerzyści! Potrzebne Wasze wsparcie!

Już we wrześniu Starogard powalczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Rozgrzewką przed wrześniową rywalizacją był oficjalny Trening, który trwał od 1 czerwca do 16 sierpnia. Przez 77 dni naszym rowerzystom udało się wykręcić 99009 km co uplasowało Starogard Gdański na 5 pozycji wśród 39 miast biorących udział w Treningu.

Zabawa rozpoczyna się 1 września i potrwa cały miesiąc. Przypominamy, że osoby, które dołączyły wcześniej do Treningu nie muszą rejestrować się ponownie!

Do rywalizacji staną 43 miasta, które będą walczyć o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Przystąpić do akcji i włączyć się w walkę o Puchar dla Starogardu mogą wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczami telefonu komórkowego. Należy pobrać aplikację „Rowerowa Stolica Polski” z właściwego dla siebie sklepu. Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store. Aplikacja jest bezpłatna. Wystarczy ją pobrać, zainstalować i uruchomić. W formularzu podajemy podstawowe dane, zaznaczamy, dla jakiego miasta będziemy kręcić kilometry i włączamy się do zabawy.

Jeżeli chcemy dodatkowo rywalizować w mniejszych grupach, wystarczy wyszukać te istniejące i się do nich zapisać lub zaproponować własną. Zachęcamy wszystkich do tworzenia własnych grup i zgłaszania ich do nas (zgłoszenia przyjmujemy na adres wis@um.starogard.pl) abyśmy mogli uwzględnić je w aplikacji. Kiedy już wsiądziemy na rower, włączmy aplikację i kręćmy kilometry dla Starogardu!

Rywalizacja nie ma granic
Aplikacja działa na terenie całego świata, co oznacza, że zbierać kilometry dla Starogardu możecie w każdym dowolnym miejscu. We wrześniowej rywalizacji punkty będą przeliczane według wzoru:

Liczba mieszkańców miast uczestników jest liczona na podstawie danych GUS z czerwca 2019 r. Powyższy przelicznik daje równe szanse wszystkim samorządom.

Będziemy nagradzać
Na najaktywniejszych uczestników, którzy „nakręcą” największą liczbę kilometrów dla Starogardu czekają specjalne nagrody ufundowane przez Partnera rywalizacji Salon Rowerowy Kross  http://szprychy.com. Nagrody będą rozdawane w dwóch kategoriach kobiet i mężczyzn.

Za zajęcie I miejsca w każdej z kategorii zwycięzcy otrzymają rower o wartości 1500 zł (lub możliwość wykorzystania równowartości nagrody w Salonie Rowerowym Kross, szprychy.com) oraz vouchery na zakupy w salonie Partnera o wartości 500 zł i 300 zł (odpowiednio za II i III miejsca w obu kategoriach).

Oprócz tego w trakcie trwania rywalizacji będziemy nagradzać aktywnych uczestników naszej zabawy!

Trzy miasta, które wrześniowe zmagania ukończą na podium (sumują się kilometry przejechane dla danego miasta w okresie 1-30 września), otrzymają wyjątkowe samoobsługowe stacje naprawy rowerów ufundowane przez sponsora rywalizacji firmę Ibombo.