Firma z otwartym sercem

W ramach spotkań z lokalnym biznesem władze miasta tym razem odwiedziły Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe LAKMET.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe LAKMET Mariusz Kasicki powstało w 1994 roku. Początkowo zajmowało się produkcją mebli ekspozycyjnych do sieci salonów handlowych (odzieżowych, sportowych, dziecięcych). Podążając za trendami i rozwojem nowoczesnych technologii przedsiębiorstwo rozbudowało park maszynowy o wykrawarki laserowe i prasy krawędziowe. Znacząco rozszerzyło to możliwości produkcyjne.

Obecnie LAKMET realizuje głównie projekty indywidualnych firm. Świadczone usługi mają charakter kompleksowy. Zawiera się w nich: doradztwo, produkcja oraz dostawa. Wykonywane przez przedsiębiorstwo wyroby (metalowe elementy wyposażenia biur, hoteli, sklepów, salonów ekspozycyjnych, a nawet statków) przechodzą przez wiele etapów produkcji od cięcia, przez gięcie, spawanie, aż po lakierowanie proszkowe. Wykorzystywane są w różnych branżach, chociażby takich jak przemysł meblowy, klimatyzacyjny, czy grzewczy.

Na przestrzeni lat udało się przekonać do siebie wielu klientów, nie tylko z Polski, ale i rynek Unii Europejskiej, jak również Skandynawii. – Nasz sukces tkwi przede wszystkim w jakości. Wszystko, czym się zajmujemy staramy się wykonywać z należytą pieczołowitością. Przywiązujemy wagę do każdego, nawet najdrobniejszego szczegółu. Dzięki temu uzyskujemy dobrą jakość. Niezwykle dbamy także o estetykę wykonania. Zapewniamy szybką realizację zamówień. Nie korzystamy z usług pośredników, a to pozwala nam naprawdę ekspresowo i skutecznie dotrzeć do klientów. Oni doceniają wszystkie te aspekty. Dzięki temu, że spełniamy określone standardy, docieramy nawet do tych najbardziej wymagających. To właśnie oni są wyznacznikiem rozwoju. Mamy wielu stałych klientów, ale cały czas pozyskujemy nowych. Wydaje mi się, że to jak najbardziej świadczy o tym, że idziemy do przodu i nieustannie się rozwijamy – mówił właściciel firmy LAKMET Mariusz Kasicki.

Przez ponad 20 lat działalności przedsiębiorstwo bardzo się rozwinęło. – Jak do tej pory, zawsze udawało nam się korzystać tylko i wyłącznie z własnego kapitału. Nigdy nie pozyskiwaliśmy żadnych dotacji. W tym roku pierwszy raz staramy się o wsparcie unijne na odnawialne źródła energii tzn. panele fotowoltaiczne i pompę ciepła. Nasza firma cięgle się zmienia i dostosowuje do potrzeb rynku. Właśnie została oddana do użytku rozbudowana hala produkcyjna, którą wyposażyliśmy w maszyny numeryczne CNC. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowania pomieszczeń do instalacji nowoczesnej lakierni proszkowej, która zwiększy naszą wydajność nawet o 300%. Po uruchomieniu ponownie chętnie zaprosimy władze miasta – powiedziała pełnomocnik firmy Jolanta Kasicka.

Wysoka jakość gwarantuje dobre wyniki ekonomiczne, co pozwala nam inwestować w nowe maszyny oraz optymistycznie patrzeć w przyszłość. Nie zapominamy o wspieraniu inicjatyw społecznych i działalności charytatywnej. Zatrudniamy osoby niepełnosprawne. LAKMET ma otwarte serce – powiedział właściciel firmy Mariusz Kasicki.

Tradycją spotkań władz miasta z lokalnymi przedsiębiorcami jest spacer po firmie i przyjrzenie się jej „od kuchni”. Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak, zastępca prezydenta ds. techniczno-inwestycyjnych Przemysław Biesek-Talewski, naczelnik Wydziału Inicjatyw Gospodarczych Tadeusz Błędzki oraz Edward Sobiecki ze Starogardzkiego Klubu Biznesu – Związku Pracodawców obejrzeli biura oraz halę produkcyjną.