Czarodziejskie spotkanie z Barbarą Krafftówną w SCK

– Teraz moi widzowie są moimi czytelnikami – z uśmiechem powiedziała Barbara Krafftówna podczas wtorkowego (23 sierpnia) spotkania z mieszkańcami w Starogardzkim Centrum Kultury. Aktorka przyjechała do Starogardu promować książkę „Krafftówna w krainie czarów”, której autorem jest rodowity starogardzianin, znany i ceniony dziennikarz i dramatopisarz – Remigiusz Grzela.

Punktualnie o godzinie 19.00 przy owacjach na stojąco na scenę Starogardzkiego Centrum Kultury wyszła piękna starsza Pani, pełna życia i energii, która od początku wprawiła publiczność w doskonały nastrój swoim wyjątkowym poczuciem humoru. Mowa oczywiście o Barbarze Krafftównie- aktorce znanej wszystkim przede wszystkim z fenomenalnych ról:  Honoratki z „Czterech pancernych i psa” , Felicji z „Jak być kochaną” czy z Kabaretu Starszych Panów. Towarzyszył jej znany w środowisku dziennikarz, pisarz i dramaturg, który Starogard zna od dziecka, bo tu się urodził i wychował – Remigiusz Grzela – autor książki „Krafftówna w krainie czarów”. Oboje  przyjechali do Starogardu na zaproszenie Starogardzkiego Centrum Kultury, aby zachęcić mieszkańców miasta do przeczytania właśnie tej wyjątkowej historii o życiu, marzeniach, doświadczeniach  i karierze Pani Barbary.

Ta drobnej postury kobieta, której znakiem rozpoznawczym jest głos i rudy kolor włosów, przez ponad dwie godziny bawiła starogardzian w rozmowie z Remigiuszem Grzelą. Opowiedzieli historię swojego poznania, pracy nad książką i przyjaźni, która trwa już ponad 10 lat.

 

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl