Koncert Serca Gwiazd

Setki starogardzian bawiły się na koncercie charytatywnym Serca Gwiazd. Mieszkańcy pomogli Julci i Milence – dwóm chorym dziewczynkom, na których leczenie zbierali pieniądze.

Gwiazdą wieczoru była legendarna kapela rockowa Jary Oddział Zamknięty z Krzysztofem Jaryczewskim.

Muzyczna petarda wybuchała o godzinie 20.00, gdy na scenę weszła legenda polskiego rocka, gwiazda lat 80-tych, czyli „Jary” Oddział Zamknięty. Krzysiu Jaryczewski, założyciel grupy, przywitał wszystkich głośnym zawołaniem „Fajnie, że jesteście, że mimo deszczu przyszliście tu”, a zespół od razu zaczął mocnym uderzeniem od piosenki „Ich marzenia”.
Poczujesz, poczujesz, poczujesz” – śpiewali. Od pierwszych dźwięków publika dała się porwać i z każdym kolejnym utworem było tylko goręcej, radośniej i ostrzej. A kiedy przy utworze „Andzia i ja” panowie z zespołu zaprosili na scenę kilka dziewczyn o imieniu Anna, by ich wsparły wokalnie w chórkach, emocje sięgnęły zenitu.

Otwarte serca i niespodzianki.

Koncert zaczął się o godzinie 18.00 występem starogardzkiej grupy „Przedświt”, ale już od 16.00 wolontariusze ze Stowarzyszenia „Można Inaczej” zbierali pieniądze na leczenie i diagnostykę dla chorych sióstr Julii i Milenki. Każdy, kto zakupił cegiełkę za 5 złotych, wygrywał nagrodę. Do wygrania były m.in. piłki do gry w piłkę nożną, kosmetyki, szklanki do napojów, maskotki i wiele innych ciekawych fantów.

Wszyscy, którzy zakupili los, brali udział w losowaniu głównym, które odbyło się po koncercie zespołu RPA. Ta starogardzka formacja, podobne jak grupa „Przedświt”
z powodzeniem supportowała gwiazdę wieczoru. Zwycięzcy szczęśliwych numerów byli zapraszani na główną scenę, gdzie pomysłodawca Łukasz Rogalewski oraz przedstawiciele organizatorów: Magdalena Pokojewska ze Stowarzyszenia „Można Inaczej”, Ewa Betcher z SCK i prezydent miasta Janusz Stankowiak wręczali nagrody. Wszystko działo się w ekspresowym tempie, które z wielką wprawą podkręcał prowadzący spotkanie Jan Radzewicz z SCK. Nie obeszło się bez niespodzianek. Jednym z wylosowanych szczęśliwców został nasz prezydent. Wygrał bon na organizację przyjęcia urodzinowego dla dziecka. Z prezentu ucieszył się chłopiec – mieszkaniec naszego miasta, któremu prezydent przekazał wygraną.

Nagrodę główną w loterii, którą był odkurzacz, wygrała pani Jolanta Lubośna. Bardzo zaskoczona powiedziała: „cieszę się z wygranej, ale nie spodziewałam się, że coś wygram, przyszłam tu by pomóc dziewczynkom, przeznaczyłam na to pieniądze i tyle.”

Otwartość serc starogardzian sprawiła, że wolontariusze zebrali w sumie 1 465 zł na leczenie dla sióstr Milenki i Julki.
Wszystkim bardzo dziękujemy.
Szczególne podziękowania złożyła mama Julki i Milenki. Powiedziała: „dziewczynki potrzebują przede wszystkim leków, pomocy dydaktycznej i rehabilitacyjnej, ale też butów i kurtek na zimę. Pomoc, którą otrzymały od mieszkańców Starogardu wykorzystam przede wszystkim na zakup niezbędnych leków.
Dziękuję wszystkim za wsparcie, za pomysł zorganizowania pomocy dla moich córek. Jestem wzruszona. Brak mi słów. Byłam obecna na koncercie przez cały czas, łzy ciekły mi po policzkach. Może, jak kiedyś będę bogata, też będę pomagała innym. To czego doświadczyłam zobowiązuje do wspierania Stowarzyszenia i potrzebujących. Bardzo dziękuję”.

Projekt – pomoc i muzyka.

Koncert charytatywny dla Julci i Milenki „Serca Gwiazd” to projekt finansowany z budżetu obywatelskiego. Jego pomysłodawcą i realizatorem był Łukasz Rogalewski. Organizatorami byli Starogardzkie Centrum Kultury, Urząd Miasta Starogard Gdański, Stowarzyszenie „Można Inaczej” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji .

Łukasz Rogalewski odbierając z rąk prezydenta miasta Janusza Stankowiaka pamiątkowy dyplom i gratulacje, podziękował słowami: „cieszę się, że tylu starogardzian przyszło dzisiaj na Rynek, że udało się zrealizować projekt Serca Gwiazd. Mamy już nowe pomysły i nowe projekty.”

Prezydent miasta Janusz Stankowiak dodał : „bierzcie przykład z pana Łukasza. Trzeba brać przykład z takich aktywnych ludzi, zwłaszcza że ruszył drugi budżet obywatelski”. Przy okazji poinformował wszystkich, że koncert zamyka projekt „Plaża”. Dodał jeszcze, że władze miasta myślą już nad programem imprez na przyszły rok i że na pewno „będzie się działo w Starogardzie”

Muzyczne fajerwerki

Dziewczyny nie poprzestały na jednym utworze i zaraz po „Andzi”, wspólnie zaśpiewały z „Jaro” i Jarkiem Wajkiem przebój „Obudź się”. „Moi przyjaciele mówią mi: bracie, co ci jest . Nie żałuj nic, wyobraź sobie, że to był tylko sen” – jednym chórem wszyscy śpiewali. Zespół szalał na scenie, a publiczność pod nią. I tak było już do końca, a na koniec starogardzianie skandowali „jeszcze jeszcze”, „zapraszamy”. Na szczęście panowie z Oddziału nie dali się długo prosić i przy gromkich brawach wykonali jeszcze dwa przeboje na bis. Koncert trwał prawie dwie godziny.
To był cudowny wieczór, który z pewnością wszystkim uczestnikom przyniósł wiele niezapomnianych przeżyć i pięknych wrażeń.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom koncertu.

Zobaczcie pełną galerię zdjęć z wydarzenia: