Zwycięzcy Budżetu Obywatelskiego 2017 otrzymali podziękowania

Prezydent miasta Janusz Stankowiak pogratulował pomysłodawcom zwycięskich projektów w Budżecie Obywatelskim 2017. Podczas spotkania w Urzędzie Miasta 4 listopada wręczył im podziękowania za podjęte inicjatywy oraz aktywizację mieszkańców w głosowanie.

– Jestem pełen uznania dla was – powiedział prezydent – Dziękuję za wysiłek, jaki podjęliście, aby wykorzystać Budżet Obywatelski do zmiany na lepsze swojej najbliższej okolicy. Wasze zaangażowanie w budowanie w naszym mieście społeczeństwa obywatelskiego napawa optymizmem. Jestem wam za to wdzięczny – zakończył Stankowiak.

Listy gratulacyjne z podziękowaniami otrzymali:

Wojciech Raczyński i Piotr Przybylski – zwycięzcy z rejonu nr 1. Ich projekt „Park linowy w Parku Kocborowskim” zdobył 513 głosów.

img_4834

Jolanta Reszkiewicz – zwyciężczyni z rejonu nr 2. Na jej projekt „Budowa boiska wielofunkcyjnego na placu zabaw „Akademia Fiku – Miku” przy ulicach Buchholza i Marii Curie Skłodowskiej zagłosowało 98 mieszkańców.

img_4843

Krzysztof Kamysz – zwycięzca z rejonu nr 3. Pomysł na „Ciepłą zimę dla psiaka” – modernizacja i przebudowa Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Starogardzie Gdańskim” zdobył 581 głosów.

img_4832

Grażyna Błańska i Bartosz Molin – zwycięzcy z rejonu 4. „Twój Rodzinny Park Edukacji Sportowej i Wypoczynku”, który ma powstać na osiedlu Piastów uzyskał 270 głosów.

img_4828

Anna Lembicz i Tomasz Czaja – zwycięzcy projektów ogólnomiejskich. Na ich pomysł aby w Starogardzie powstała PrzySTAŃ – bezpieczne podpory dla rowerzystów na skrzyżowaniach mieszkańcy oddali 1742 głosów

img_4839

Zwycięzcą tegorocznego Budżetu Obywatelskiego jest również Piotr Pielecki – autor projektu „Jacek i Agatka Plac Zabaw” na ul. Grunwaldzkiej. Na jego pomysł zagłosowało 436 mieszkańców, stawiając go na pierwszym miejscu pod względem liczby głosów wśród wszystkich pozostałych projektów. Zgodnie z nowym regulaminem BO projekt z największą liczba głosów otrzyma 100 tys. zł na realizację.

img_4826

Wszystkie inwestycje, które w drodze głosowania wybrali mieszkańcy miasta, zostaną zrealizowane w 2017 roku.