Zapraszamy na Wielkie Święto Miasta

Dni Starogardu to wielkie święto miasta i jego mieszkańców. Od pięciu lat w pierwszy weekend lipca starogardzianie i nie tylko bawią się wspólnie na Wielkim Jarmarku Kociewskim. Towarzyszą mu koncerty znanych polskich gwiazd muzycznych i występy kabaretów. W tym roku emocji nie zabraknie. Do Starogardu przyjadą: Bracia, Ewa Farna, Jerzy Kryszak, The Postman i LemON.

Wielki Jarmark Kociewski co roku przyciąga tłumy mieszkańców i przebywających w Starogardzie gości. To wielkie święto miasta jest okazją do spotkań i wspólnej zabawy. W tym roku bawić się będziemy jednak nie na Rynku, ze względu na jego remont, tylko na placu vis a vis Galerii Neptun.

Od rana do późnych godzin wieczornych mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji. Nie zabraknie stoisk z regionalnymi wyrobami i żywnością, zabaw dla najmłodszych, imprez sportowych, a przede wszystkim ogromnej dawki dobrej muzyki i humoru. Gigantyczna, bo ponad 25-metrowa scena stanie na placu od ulicy Kościuszki, na której wystąpią niekwestionowane gwiazdy polskiej muzyki rockowej i pop.

Wielkie święto Starogardu rozpoczniemy 30 czerwca o godz. 17.00 uroczystym przemarszem ulicami miasta i przekazaniem nowemu Królowi Kurkowemu przez prezydenta kluczy do bram Starogardu. Będzie można posłuchać orkiestry dętej Starogardzkiego Centrum Kultury pod kierownictwem nowego dyrygenta Kacpra Roszkowskiego. A o godz. 19.00 na scenie pojawią się Bracia Cugowscy – Wojtek znany ze swoich hardrockowych riffów i Piotr – jeden z najlepszych polskich wokalistów rockowych. Zaraz po nich swoje wielki show zaprezentuje Ewa Farna. Wszystkich, którzy pragną usłyszeć na żywo znakomity przebój wokalistki pt. ”Wszystko albo nic” zapraszamy pod scenę o godz. 21.00.

Sobota 1 lipca w niczym nie będzie ustępować pierwszemu dniowi święta miasta. Organizatorzy zapraszaj już od godziny 15.00 na muzyczne występy starogardzkich zespołów muzycznych, zaśpiewa m. in. zespół „Singers Novi” z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej „Pro Simfonica” ze Starogardzkiego Centrum Kultury pod kierownictwem Wojciecha Gdańca. Tego dnia nie może was zabraknąć na spotkaniu z Jerzym Kryszakiem. Jego dowcip jest znany wielu, a zobaczyć go w akcji na żywo bezcenne. Wieczór upłynie pod znakiem rock and rolla oraz ambitnych nastrojowych ballad z punkowym i rockowym pazurem. Wystąpi The POSTMAN, który zagra przeboje Beatlesów i Czerwonych Gitar oraz zespół LemON, który w swoim brzmieniu wyraźnie nawiązuje do herosów lat 70-tych – Led Zeppelin czy Pink Floyd.

Dodatkowo, 1 lipca w Parku Miejskim będzie można zasięgnąć porady zdrowotnej. W Parku Zdrowia, w godzinach 10:00 – 16:00 w „Strefie na zdrowie” bezpłatne badania kardiologiczne i okulistyczne. Poza tym konsultacje trychologa oraz dietetyka, a także pierwsza pomoc przedmedyczna, fizjoterapia, masaże. Na dzieci czekają gry i zabawy.

Podczas Dni Starogardu nie zabraknie też emocji sportowych. Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na jubileuszową X edycję turnieju Volleyball Beach 2017, która odbędzie się w dniach 30 czerwca – 1 lipca na boiskach do siatkówki plażowej przy I LO (ul. Hallera). Pod siatką zmierzą się panie, panowie i drużyny mieszane. Każdy zawodnik otrzyma pamiątkową koszulkę, dyplom oraz wodę, a po zawodach rozlosowane zostaną wśród nich specjalne nagrody. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i puchary.  Prawo startu mają amatorzy siatkówki, którzy ukończyli 16 lat. Współorganizatorem imprezy jest I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd. im. Marii Skłodowskiej-Curie, Więcej informacji pod nr tel. 58 56 221 20 lub 505 266 168.