XXIV Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby

W dniach 24 i 25 sierpnia w Miejskiej Hali Sportowej rozegrany zostanie XXIV Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby – XV Memoriał. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim zaprasza dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w zawodach. Zarówno doświadczeni zawodnicy jak i amatorzy, którzy dopiero zaczynają przygodę z tym sportem mogą spróbować swoich sił w zawodach.

Co roku do Starogardu Gdańskiego przyjeżdża ponad 200 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a także z zagranicy.  W zeszłym roku  mogliśmy podziwiać zawodników m. in. z obwodu kaliningradzkiego, Elbląga, Lęborka, Chojnic, Kalisza, Bydgoszczy, Ostródy czy Warszawy. Pierwszego dnia grają dzieci i młodzież w wieku 6 – 21 lat w 12 kategoriach wiekowych. Nagradzani zostaną zawodnicy i zawodniczki za zajęcie  I, II oraz III miejsca. Na zakończenie turnieju wśród wszystkich uczestników odbywa się losowanie nagród.

Drugiego dnia turnieju w niedzielę rywalizują ze sobą dorośli w 6 różnych kategoriach. Do wygrania w kategorii senior oraz seniorka są wysokie nagrody finansowe (I miejsce 1000zł, II miejsce 600zł, III miejsce 400 zł). W niedzielę na zakończenie turnieju również odbywa się losowanie nagród wśród wszystkich uczestników. System rozgrywek jest ustalany na podstawie ilości zgłoszonych zawodników. Gry odbywają się na 16 stołach równocześnie. Dodatkowo przy zapisach, zawodnicy otrzymują bogaty pakiet startowy w tym koszulkę okolicznościową. Podczas trwania zawodów będzie otwarta wystawa zdjęć poświęcona Andrzejowi Grubbie – wybitnemu polskiemu tenisiście stołowemu.

Zgłaszać można się  pisemne i telefoniczne do piątku 23 sierpnia do godziny 15:00, telefonicznie  533 236 148, mailowo  imprezy@osir.com.pl  bądź  osobiście w dniu zawodów w godzinach od 8:00 do 8:45 przed losowaniem gier. 

Warunkiem uczestnictwa jest opłata wpisowego: 

– kategorie młodzieżowe – 20 zł 
– kategorie seniorskie – 25 zł 

Opłata startowa wpłacona może być na konto Banku Spółdzielczego w Starogardzie Gdańskim 95 8340 0001 2002 3010 6817 0001 lub w dniu zawodów.  Przy weryfikacji w dniu zawodów zawodnik jest zobowiązany okazać legitymację studencką, uczniowską lub dowód tożsamości w przypadku osób dorosłych, oraz potwierdzenie wpłaty opłaty startowej. Ponadto zawodnik podaje ilość punktów zdobytych w rankingu (niezbędne do rozstawienia). Każdy zawodnik musi posiadać strój sportowy ze zmiennym obuwiem sportowym.  

Tego samego dnia odbędzie się również ostatni turniej z cyklu OSiR OPEN – turniej tenisa ziemnego.
Zawody odbywają się na kortach OSiR na Stadionie Miejskim im. K. Deyny.

Wpisowe:

20 zł – dorośli,

10 zł. – młodzież szkolna do 18 lat.

wstęp wolny – osoby trenujące w Szkółka Tenisa Ziemnego B03

Otwarcie i zapisy odbędą się  w dniu turnieju, w  sobotę o  godzinie 9:00 na kortach OSiR  przy ulicy Olimpijczyków Starogardzkich 1. W klasyfikacji generalnej do ogólnej punktacji każdemu uczestnikowi zlicza się punkty z 3-ech najlepszych turniejów. Na zakończenie turnieju odbędzie się podsumowanie klasyfikacji generalnej oraz wręczenie nagród za zajęcie miejsc od I – III.