Wsparcie lokalnych pomysłów

„20-lecie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Starogardzie Gdańskim” , „Rodzice-dzieciom” – uświetnienie Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego. V Memoriału Edwarda Kowalke”, „Witaj w domu” oraz „Ogólnopolski Turniej w piłce nożnej Osób Niepełnosprawnych” to tytuły projektów, które wsparło miasto.

Umowy na ich realizację w ramach lokalnych inicjatyw podpisał 19 września Prezydent Miasta Janusz Stankowiak.

Z okazji jubileuszu starogardzkiego oddziału TOZ odbędzie się specjalna gala podsumowująca wieloletnie działania organizacji. Istnieje ona już 20 lat i niesie pomoc wszystkim potrzebującym zwierzętom, zarówno tym posiadającym właścicieli jak i wolno żyjącym. Dodatkowo prowadzi edukację w szkołach aby już od najmłodszych lat uczyć prawidłowego postępowania i opieki nad zwierzętami. Kwota wsparcia wyniosła 1000 zł.

Umowę na realizację projektu podpisała Marianna Mazurowska Prezes starogardzkiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

24 września do Starogardu zjadą się drużyny aby w duchu fair play rywalizować podczas Ogólnopolskiego Turnieju w Piłce Nożnej Osób Niepełnosprawnych. Dedykowany jest on dzieciom i młodzieży. Jego celem jest pokazanie, iż mimo niepełnosprawności mogą tak samo rywalizować jak ich rówieśnicy. Motto turnieju to „W drodze po marzenia”. Odbędzie się on na Stadionie Miejskim. Kwota dofinansowania wyniosła 2000 zł.

Od lewej: Prezydent Miasta Janusz Stankowiak oraz w imieniu grupy inicjatywnej Marcin Pakmur.

Projekt pod nazwą „Witaj w domu” łączy świat muzyki i sztuki z działaniami prospołecznymi i kampanią na rzecz odbudowania i wzmacniania poczucia własnej wartości. Skierowany jest do młodzieży i ich opiekunów. Odbiorcami będą uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr H. Dobrzańskiego Hubala w Starogardzie. Dwudniowy program składa się z koncertu oraz spotkania edukacyjno-motywującego z zaproszonymi gośćmi. Będą nimi: Obywatel MC, Dj Chmielix – Mistrz Świata DMC oraz Kaczorex – zwycięzca telewizyjnego programu tanecznego GOT TO DANCE. Wydarzenie wsparte kwotą 3000 zł zostanie zorganizowane w Starogardzkim Centrum Kultury oraz przy „Scenie Letniej” w „Parku Nowe Oblicze”.

Umowę na realizację projektu „Witaj w domu” podpisała Anita Piaskowska.

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – V Memoriał Edwarda Kowalke odbędzie się 29 października w Hali Miejskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji. To całodzienna impreza organizowana przez Starogardzkie Centrum Kultury. Galę poprowadzi Rafał Maserak, tancerz wszystkich edycji programu telewizyjnego „Taniec z Gwiazdami”. Grupa inicjatywna składająca się z byłych tancerzy i rodziców dzieci tańczących w klubie stworzonym przez Edwarda Kowalke, czynnie włączyła się w organizację tego wydarzenia i zorganizowała doposażenie oświetlenia imprezy. Wsparcie z miasta wyniosło 3000 zł.

Od lewej: Prezydent Miasta Janusz Stankowiak i Łukasz Rocławski.