Uczniowie wraz ze Strażą Miejską powitali wiosnę

W kolorowych ubraniach i ze śpiewem na ustach 29 marca uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 powitali wiosnę. Barwny korowód przeszedł ze szkoły do Parku Nowe Oblicze, gdzie odbyły się występy artystyczne. Dodatkowo Straż Miejska zorganizowała konkurs plastyczny i grę ekologiczną w Starogardzkim Centrum Kultury.

Na scenie letniej w Parku Nowe Oblicze piosenki i wiersze wyrecytowali uczniowie klas I-III. Straż Miejska zorganizowała dla uczniów konkurs pt., „Wiem jak chronić środowisko”. Dzieci miały przedstawić w swoich pracach temat, w jaki sposób możemy zadbać o planetę. Zwycięskie rysunki należały do Heleny Korneluk i Franciszka Klawajtys z klasy 2d, a wyróżnienie przyznano Milenie Kubik i Igorowi Szamszonowi z klasy 3c.

Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: zastępca komendanta Straży Miejskiej Krystyna Kwidzińska-Kulas, Joanna Ilnicka-Narloch, asystent dyrektora Starogardzkiego Centrum Kultury d/s edukacji kulturalnej oraz starszy inspektor Straży Miejskiej Wojciech Tucholski. Autorzy zwycięskiej i wyróżnionej pracy otrzymali nagrody a pozostali uczestnicy upominki.

Barwnie i kolorowo, tak uczniowie PSP powitali wiosnę.

Najmłodsi mieli również okazję wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy, zorganizowanym przez Państwową Straż Pożarną oraz obejrzeć wóz strażacki od środka. Natomiast Straż Miejska przygotowała ekologiczną grę edukacyjną. – Gra będzie za naszym pośrednictwem, dostępna dla uczniów starogardzkich szkół podstawowych. Jej celem jest zapoznanie uczniów z zasadami segregacji odpadów i rozwijanie świadomości ekologicznej już od najmłodszych lat. To świetny sposób aby poprzez zabawę nauczyć się troski o środowisko – wyjaśnia zastępca komendanta Straży Miejskiej Krystyna Kwidzińska Kulas, pomysłodawczyni gry. Dodatkowo dzieci mogły zasiąść za kierownicą elektrycznego samochodu Straży Miejskiej.

Projekt starogardzkiej Straży Miejskiej, ekologiczna gra edukacyjna, którą testowały uczennice starszych klas z PSP4.