Szkoła jest wielką przygodą

W piątek 3 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II, odbył się integracyjno–charytatywny festyn. Okazją do świętowania był jubileusz 25-lecia istnienia szkoły oraz Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Spotkaniu towarzyszyło hasło: „Szkoła jest wielką przygodą”. Jak podkreślał dyrektor Ryszard Hapoński -Szkoła to przede wszystkim uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy placówki. To ludzie, którzy tworzą tę społeczność. Spotkaliśmy się dziś po to, aby świętować. Cieszmy się tą wieloletnią przygodą. Życzę wszystkim uśmiechu, radości i zabawy – dodał.
Placówka obchodziła swój okrągły jubileusz 25-lecia istnienia w 2020 roku, jednak czas pandemii uniemożliwił w pełni świętowanie tego wydarzenia. Teraz była w końcu ku temu doskonała okazja.

Na uroczystości obecny był zastępca prezydenta miasta do spraw społecznych, Maciej Kalinowski. Na uczniów, ich rodziny i zaproszonych gości czekały występy artystyczne, gry i zabawy. Można było wziąć udział w loteriach fantowych, licytacjach i konkursach. W zabawach sportowo – rekreacyjnych uczestniczyły drużyny rodziców, rywalizując z uczniami i drużynami pracowników szkoły. W budynku PSP 6 można było obejrzeć wystawę historyczną pt., „Czar PRL-u”.

W spotkaniu uczestniczył zastępca prezydenta miasta ds. społecznych Maciej Kalinowski.

Placówka na Łapiszewie rozpoczęła działalność w 1995 roku jako Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9. Uczęszczało do niej wówczas 530 uczniów. W 1999 roku zgodnie z wymogami reformy edukacji w miejsce PSP Nr 9 powołano Zespół Szkół Publicznych w Starogardzie Gdańskim, w skład którego weszła Szkoła Podstawowa nr 6 oraz Publiczne Gimnazjum Nr 4. Wraz z kolejną reformą po likwidacji gimnazjów w 2017 roku, Zespół Szkół Publicznych przekształcony został w Publiczną Szkołę Podstawową nr 6.

Występy artystyczne z udziałem uczniów PSP 6.