Starogardzki Quest Staromiejski. Pobierz aplikację i ruszaj w miasto

U świętego Franciszka zaczynamy, długą trasę przed sobą mamy… czyli Starogardzki Quest Staromiejski już dostępny dla mieszkańców i turystów.

Quest to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania. Odwiedź 10 tajemniczych punktów zlokalizowanych w Starogardzie i odszyfruj hasło. Zadanie zostało zlecone przez Miasto Starogard Gdański Stowarzyszeniu Pozytywni, które jest realizatorem całego projektu.

Wyprawa wiedzie po miejscach, które mimo współczesnej funkcji, przekazują nadal swoją historię ukrytą w detalach, pamiątkowych tablicach i lokalnych źródłach. To rejon rewitalizacji odkryty na nowo przez mieszkańców, którzy przez blisko 3 lata spotykali się, rozmawiali, badali podania i dyskutowali, starając się dociec prawdziwych historii.
24 listopada przed Pomnikiem Pamięci Poległych Żołnierzy spotkali się uczniowie szkół podstawowych i średnich z terenu miasta a także mieszkańcy z obszaru rewitalizacji, aby przebyć prawie 3 kilometrową trasę i rozwiązać zagadki.

Pobierz bezpłatną aplikację i ruszaj w miasto.

Quest jest dostępny w formie aplikacji mobilnej lub ulotki do wydruku, którą znajdziecie na stronie: https://questy.org.pl/quest/starogardzki-quest-staromiejski.
Zadaniem jest uważne czytanie wskazówek i rozwiązywanie zagadek. Zebrane na trasie litery będą niezbędne do odkrycia hasła końcowego i odnalezienia questowego skarbu. Pieczęć można odbić na Karcie Wyprawy lub w Paszporcie Odkrywcy, a w Księdze Questu potwierdzić swoje ukończenie zadania, wpisując datę i nick/nazwę użytkownika z systemu www.QUESTY.org.pl.

Audioprzewodnik

Trasę szlaku możesz również przebyć z audioprzewodnikiem, który odsłuchacie na stronie: https://kociewie24.eu/wycieczka/starogardzki-szlak-staromiejski/
Przemierz trasę ze słuchawkami w uszach wybierając jednego z czterech oprowadzaczy:
– Spacer śladami historii – Anna Lembicz
– Spacer z Kubusiem Fatalistą – Anna Sakowicz
– Spacer z duchem joannity – Szymon Góralczyk
– Spacer z Magiem – Marcin Karwowski

Zadanie publiczne współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Od lewej: Marcin Karwowski, prezes Stowarzyszenia Pozytywni oraz uczniowie starogardzkich szkół podstawowych.
Na zakończenie zabawy na uczestników starogardzkiego questu w Społecznym Centrum Wsparcia Rodziny czekała gorąca herbata.


Fot: Magdalena Nowak

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl